fbpx

Festivali Jazzkaar avapäev pakkus imelisi elamusi Eesti muusikutelt

20. aprill 2019

Eile avati 30. sünnipäeva tähistav festival Jazzkaar Kirke Karja ja Mingo Rajandi kontserdiga “Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite” Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus. Õhtu jätkus Liina Saare albumi “Õhtulaulud” esitluse ning Lenna Kuurmaa & Mick Pedaja öökontserdiga.

 

Avanädalavahetusel toovad põnevust showcase kontsert, kus esinevad Madis Muul Hextet, Liisi Koikson ja Peep Kallas Trio; Saksamaa tipp-pianist Martin Kohlstedt, prantslaste elegantne ansambel Spring Roll, Hollandi tantsumuusika live-meistrid Jungle By Night, uut albumit esitlev särtsakas Sofia Rubina ja mitmed aktuaalsed jazzijutud.

 

Pühapäev on traditsiooniliselt tasuta kontsertide päralt. Sel aastal toimuvad kontserdid Telliskivi Loomelinnaku ning Vabaduse väljaku ümbruses tähistatakse ühiselt ka Georg Otsa nimelise Muusikakooli 100. sünnipäeva. Muuhulgas saab osaleda jazzijoogal, harjutada svingtantsu, võistelda munade koksimises ning loomulikult kuulata kümneid kontserte parimatelt Eesti jazzartistidelt, kokku toimub ligi 40 üritust.

 

19. – 28. aprillini kestev festivali Jazzkaar kavas on üle 80 kontserdi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Kuressaares, Narvas, Laitses, Haapsalus, Raplas, Rakveres ja Murastes. Lisaks kontserdisaalidele jõuab Jazzkaar ka muusikasõprade kodudesse. Jazzmuusika kõlab tänu ulatuslikule linnaruumiprojektile veel kohvikutes, haiglates, rongides, trammides ning erinevates ootamatutes kohtades.

 

Jazzkaar 2019 peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Mitte ühelgi varasemal aastal pole Eesti artistid esitlenud festivalil nii arvukalt oma värsket loomingut – jazzisõpradeni jõuab üheksa uut albumit. Festivali koduks on juba viiendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Sel aastal ootab publikult värskelt renoveeritud Punane Maja.

 

Festivali Jazzkaar peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastasponsorid on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.