fbpx

Festivali Jazzkaar piletihinnad veel täna soodsad!

28. märts 2011
Just nüüd on õige aeg lemmikud välja valida!

Just nüüd on õige aeg lemmikud välja valida. Piletid müüdi kõige rutem välja Bobby McFerrini kontserdile Nokia kontserdimajas.Veel on mõned vabad kohad koorijuhtidele-muusikaõpetajatele maestro meistriklassi EMTA-s 28.aprillil.

Piletimüügilt on Nokia kontserdimajas teisel kohal Richard Bona, kus rõdud lähevad aprillist müüki ja Vene Kultuurikeskuse kontsertidest on edukaim USA saksofoniäss Dave Liebman ning Mustpeade Majas tablavirtuoosi-DJ-helilooja Talvin Singhi duo sitarivirtuoos Niladri Kumariga.

Kontserdid millele tasub suuremat tähelepanu pöörata on 20.-21. aprillil Punkt festival, kus on laval viis ECM plaadifirma artisti Norrast – Sidsel Endresen, Arve Henriksen, Eivind Aarset, Erik Honoré ja Jan Bang, kõlab ECM plaadifirma helilooja Veljo Tormise kava „Nooruse“ koorilt ja selle remix, mängivad Weekend Guitar Trio ja ansambel U: Mõlema õhtu piletihind sisaldab nelja kontserti, kaks neist on remikskontserdid.

Michael Schiefel on Saksamaa vokaalivõlur, kes on suurel laval koos esinenud ja improviseerinud Bobby McFerriniga ja oma soolokontsertidega reisinud USA-st Jaapanini. Iga Michaeli lugu on kas kahe, kolme, nelja või koguni kuuekihiline. Ta on looptehnika meister, mis tähendab kontserdi käigus lisab ta meloodiale üha uusi harmooniad, rütme ja alahääli ning tulemus on ääretult põnev.

Vene kultuurikeskuse kavva tuli viimasena Poogi Bell Band USA-st, trummilegend, kes mängib selliste tippudega nagu Marcus Miller, Erykah Badu, Chaka Khan, Al Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten, Stanley Clarck jne. Sama masti mehed on kõik bändi muusikud. My America on nende viimane heliplaat, mis moodustab kava tuumiku, on väga lahe kuulamine.

Päris viimasena lisandus Jazzkaare kavasse festivali lõpupeo peaesineja parim brasiilia muusika esitaja Rootsis Miriam Aida bänd Meu Brazil, mis ei jää alla brasiilia parimatele. Lauljatar on varem andnud Eestis edukaid kontserte ansambliga Bossa eletrica.

Tallinn Music Week’il osalesid tänavuse Jazzkaare esinejaist muusikud Raul Sööt, Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Jaak Lutsoja, Aleksei Saks,Robert Jürjendal, Mari Pokinen, Anneliis Kits jt. Kõik ei mahu ühe õhtu showcase’le, seepärast on põhjust kuulata head eesti muusikat ka Jazzkaarel 20.- 30. aprillini 14 Eesti linnas.

Teie Jazzkaar