fbpx

Grammy’ga auhinnatud Kurt Elling toob Jõulujazzile tõelise jõulutunde

12. juuni 2019

Festivali Jõulujazz 2019 peaesineja on kümnele Grammy auhinnale nomineeritud tundeline Ameerika jazzlaulja Kurt Elling, kes esineb koos bändiga 10. detsembril Alexela Kontserdimajas. Piletid on müügil alates 12. juunist. 

 

Kurt Ellingu siiras ja virtuoosne esitus paneb südamed sulama nii kuulajatel kui ka kriitikutel. Laulja 13 albumist 12 on nomineeritud mainekale Grammy auhinnale, mille ta võitis 2010. aastal albumiga “Dedicated To You”. Jazziajakirja Down Beat kriitikud on valinud Ellingu maailma parimaks meeslauljaks lausa 15 korda, seda ka aastal 2018. Elling annab aastas sadu kontserte ja on oodatud festivalidele üle maailma. Jõulujazzile toob Kurt Elling oma jõululaulude kava „The Beautiful Day“.

 

Kurt Ellingu eelviimane album „The Beautiful Day“ on eriline, intelligentne ja tundeküllane. Kriitikud on nimetanud seda üle aastate haaravaimaks jõulualbumiks, kus Elling ei ole silmas pidanud kerget edu, vaid on pannud albumisse oma parimad loomingulised oskused. Tuntud lood kõlavad põnevates seadetes ja plaadil on ka laule, mida just tihti jõulualbumitel ei kohta.

 

Ka Eestis on Ellingul rohkelt fänne. Lauljatar Hedvig Hanson kiidab Ellingu loomingu sõnailu ja tema poeetilist tunnetust. „Ta ei laula ainult armastusest, ta laulab jazzist, elust… surmast. Ta on õppinud teoloog-filosoof – milline vägev taust jazzlauljale,“ lisas Hanson.

 

24. korda toimuv festival Jõulujazz 2019 toimub 29. novembrist kuni 12. detsembrini kontsertsaalides ja kirikutes. Kogu festivali programm avalikustatakse 1. oktoobril. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Jazzkaare info telefonil 666 0030.

 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink, Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Reval Café, Tallinna linn, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.