fbpx

Kontserdikaja: Hanson ja Maaker jäid kontserdiga rahule

30. november 2003

Hedvig Hansonil ja Andre Maakeril oli au avada 17. aprillil Jazzkaare juubelifestival. Kontserdil Niguliste kirikus kõlasid kaunid hingestatud eestikeelsed laulud duo äsja ilmunud plaadilt “Nii õrn on öö”. Muusikud tundisd end Nigulistes õdusalt, sest nad on oma kammerlike kavadega esinenud seal varemgi.
Esimesi kontserdijärgseid muljeid jagasid muusikud Anneli Lepaga Jazzkaare pressikeskusest.

Kitarrist Andre Maaker:”See on hea märk, kui inimesed kontserdi ajal silmad kinni unustavad ja sisemiselt võnguvad. Atmosfäär oli intiimne. Mulle meeldib selle juures, et iga krõpsatus on kuulda. Muusika on nüansirohke, selle jaoks on aega. Kas muusika loob meeleolu või loob meeleolu muusika, ei oskagi öelda, sest need on omavahel väga tihedalt seotud. Sama hästi võiksime arutleda selle üle, kumb oli enne, kas muna või kana? Muusika oli meil enne kaasas, selle kontserdi puhul võib küll öelda, et see lõi meeleolu.
Ma ei tea, kas kontsert jõudis inimestele südamesse. Ehk jõudis. Mina tahan endale südamesse jõuda.”

Lauljatar ja laululooja Hedvig Hanson:”Jäin kontserdiga rahule. Jazzkaare avakontserdil üles astuda on hästi suur vastutus. Samas ka suur au. Esineda oli hea. Minu muusika sobib Niguliste akustikasse. Tunnetasin seda õhkkonda, milles olime. Justkui soe hoovus tuli. Mulle meeldib inimesi üllatada. Seepärast tulimegi lavale ehk pisult tavapäratult. Kunstnikud ihkavad sageli etteantud raamidest väljuda. Ma tahan, et iga kontsert pakuks inimestele midagi uut – oleks pisut teistmoodi.”