fbpx

Kontserdikaja: Heategevuskontsert pani lapsevanemad heldima

10. detsember 2006

Heategevuskontsert “Aita alustada elu” lõi Kaarli kirikus 3. detsembril kena jõulumeeleolu. Uuri, mida arvas publik kontserdist.

3. detsembril toimus Kaarli kirikus Jazzkaare ja Vikerraadio koostöös traditsiooniline heategevuskontsert “Aita alustada elu”. Esinesid Eesti Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel, Jürmo Eespere ansambel, Chalice ja Liisi Koikson. Rene Eespere laulud oli jazzilikesse seadetesse sättinud Jürmo Eespere.

Publikut küsitlesid Roosi Keva, Anu Eesmaa ja Helene Urva.

Maire (35), õpetaja:”Väga hea oli. Mida veel? Seaded olid väga head, jah olen varem ka käinud Jazzkaarel.”

Raul (38), müügijuht:”Väga suured emotsioonid on. Jõulutunne tekkis selle kontserdiga. Tuju on 100%, oleks lund ka oleks 110%. Mul on eelkõige üks laps, kes laulab selles kooris, kuid muidugi suurendab kontserdi tähtsust ka see, et see on heategevusliku eesmärgiga.”

Jaan (58):” No mida ma ütlen? Väga tore oli. Ma ise olen ka kunagi 18 aastat laulukooris laulnud ja nüüd laulab tütretütar. Täitsa mõnus kontsert oli. Laulsid väga hästi ja pidasid end ilusti üleval.”

Kai (52):”Ma olen neid kontserte igal aasta käinud kuulamas. Ma armastan neid heategevuskontserte. Ma lausa kiirustan alati, et ikka siia jõuda. Mulle meeldis kontserdi meelsus. Seda enam, et mul on lapselapsed, kes laulavad. Aga see ei ole muidugi ainus põhjus, sest see on nii suur asi, mille hüveks üritust tehakse.”

Kaks pensionäri:”Meile väga meeldis. Meie lapselaps laulab siin kooris. Akustika oli paraku halb.”

Laululapse ema:”Mina olen küll erapoolik praegu, sest mu laps laulab siin. Muidu oli ilus kontsert.”

Liis ja Triin (õed, 15), muusikahuvilised õpilased:”Jaa, väga huvitav oli.”
„Minu arust ka!”
„Pani pisarad voolama…”
„Hästi jazzilik ja siuke mõnus, tõi rütmi sisse, pea hakkas kohe võnkuma.”
„Jaa, hästi ilus oli!”

Valve, pensionär Haapsalust: „Peab ütlema, et ma olen väga liigutatud – esimene mulje oli see. Mõnikord tuli lausa pisar silma. Lapsed: nende siirus ja muidugi lauluoskus ka – see on see, mis liigutab.”

Jadviga, pensionär:”Tore oli. Minu lapselaps laulis! Väga lühikese ajaga on ta nii aktiivseks läinud, tore oli vaadata. Väga meeldiv konstert.”

Rein (69), kirikutöötaja:”Mulle meeldis see kontsert rohkem kui 1. detsembri aidsi vastane kontsert. Tänane oli rohkem jõulumeeleolune, laste hääled mõjusid.”

Piret (41), õpetaja, ühe laululapse ema:”Emotsioonid on alati üleval, emotsioonid on väga head. Hästi armas üritus. Ma olen selle kõrval olnud, nii et ma ei oska midagi eraldi välja tuua või öelda. Ma olen näinud, kuidas seda tehakse. Lapsed on rõõmsad, neile meeldib ja see on peaasi.”

Urmas (42), ehitaja:”Ütleme nii, et lapsed laulsid hästi, aga lood olid igavad. Kõik oli ilus.”

Elise (24), projektijuht:”Väga meeldiv kontsert oli. Laste hääled kadusid küll suures kirikus natuke ära. Kui keegi solist oli juures, siis oli vähe erksam ja arusaadavam. Ja see taidlemine (lastekoori lavalise liikumise kohta): kui sul on 700 inimest kellest ainult kaks esimest rida näeb seda võimlemist, siis milleks? Võib-olla selleks, et sooja saada, aga efekti see ei andnud. Eriti meeldisid mulle, nimest tulenevalt, need Elise laulud.”

Leena (19), üliõpilane: „Südamlik, kuigi minu meelest mängis saateansambel, mis oli küll väga heade seadetega, laste ilusad hääled üle.”

Keskealine soome naine:”Mulle väga meeldis kontsert. Eriti meeldis mulle, kuidas Jürmo Eespere oma isa laule oli arranzheerinud.”