fbpx

Hedvig Hanson tekitas kuulajates külmavärinaid

25. aprill 2013

Õrna ja sooja kevadtuulena mõjunud Hedvig Hanson tõi Jazzkaarele vahelduseks domineerivale maskuliinsusele naiselikkust ja oma värske plaadi “Esmahetked” materjali. Lauljatar on siira ja südamliku häälega Eesti publikut alati köitnud ja sellelgi korral olid read kaasaelajatest pungil. Publikut küsitlesid 24. aprilli kontserdil Kristin Viljamaa ja Liis Uustal.

Hedvig Hansonit ja tema muusikat on ikka iseloomustanud helged värvid, mis parasjagu tema ja albumi sõnumi või aastaajaga on kooskõlas ning kajastuvad ka tema kleiditoonides. Näiteks sirelililla, ploomipunane, meresinine või käesoleval kontserdil armastuse toon – kirepunane. Uue albumi „Esmahetked“ palad kõnelevadki armumistundest, armatsemisest, armastuse jagamisest, selle usaldamisest ja unustamisest. Kaunite viiside seas paistis eriti silma Kristjan Randalu looming ja Maian Kärmase ning Hedvigi enda helisevad eestikeelsed seaded. Paeluva lisaloona kõlas “Keegi usub sinusse“, selle laulu originaalversiooniga võitis Hedvig Hanson 20 aastat tagasi „Kaks takti ette“ saatesarja.

Reena (50), sisearhitekt: Hanson on alati suurepärane, juba päris algusest olen teda väga armastanud kuulata. Sõnad on ju suurepärased, samuti meloodiad. Kõik oli nii hea, pisara tõi lausa silma.

Kairi (32): Hedvig Hanson on nii võrratu artist, nii visuaalselt kui ka kõrvale lausa pai vaadata ja kuulata. Uus plaat tundub hea, arvatavasti on plaan osta.

Ingrid (38): Kontsert oli tore. Teadsin ühte lugu sellelt plaadilt ja ootused olid suured, sest see lugu „Suudlus“ mulle väga meeldis. See oli ka laval väga kaunis ja kogu komplekt samuti. Olen hästi rahul. Minu arvates on uus plaat väga õnnestunud. Käin ikka Hedvig Hansoni erinevaid põnevaid projekte kuulamas, kui ta Tallinnasse tuleb.

Pille (48): Hingestatud kontsert ja saalis õhkas küpset armastust. Eestikeelsed tekstid olid tähenduslikud ja lähedased. Meeldis Hedvig Hansoni siiras ja heatujuline olek. Muusikud esitasid oma partiisid nauditavalt ja kaasakiskuvalt. Kontsert läks kuidagi liiga ruttu, ilmselt kadus ajaline mõõde. Väga hea muusikalise auraga kontsert.

Kristina (21), arhitektuuritudeng: Terve kontserdi jooksul olid külmavärinad ihul. Ma arvan, et see, mis värinaid tekitab, on eelkõige võimas hääl ning hääle ja instrumentide hea kooskõla. Koostöö, mis laval aset leidis, oli huvitav ja eriline. Kõigil oli oma soolo esitada, mis pani neid võrdväärsesse olukorda solistiga. Üleüldse laulu ja muusika vahekord oli ülihea. Tahan esile tuua trummisoolo, mis mulle eriti meeldis! Hedvig Hansoni siirad ja armsad lood lugude vahel läksid ka väga hinge. Kogu kontsert tõi südamesse ohtralt häid tundeid!

Eevi, pensionär: Kui ma ausalt ütlen, on see esimene täispikk Hedvig Hansoni kontsert, kus ma käinud olen. Jäin kontserdiga väga rahule. Mul on palju lapselapsi ja tavaliselt ei ole mul aega kontsertidel käia, kuid kui juhuse tahtel jälle õnnestub, siis on mul pikaks ajaks positiivne emotsioon hinges.

Kristel (29), kultuuritegelane: Minule kingiti kontserdi pilet sünnipäevaks. Vot sellised kingitused on kõige paremad! Lauljatar oli siiras ja ma tõeliselt nautisin – eriti, kui panin silmad kinni.

Karel (25), füüsikatudeng: Ma tegelen igapäevaselt laboritööga ja täna juhuslikult sõber kutsus kontserdile ning täitsa lõpp – sain väga positiivse elamuse! Hedvig Hanson rääkis nii mõnusat juttu lugude vahele. Ta on väga hea bändijuht. Ma isegi ütleks, et külmavärinad käisid üle keha mõne laulu puhul.

Liis, veebireporter: Muusikas ei kehti ütlus – mida rohkem, seda uhkem. Südamesse saab pugeda ka üksikute, kuid naelapea pihta minevate nootidega. Noodid olid meeldejäävad ja hingetuks tegevad.

Merepaviljon, 24. aprill kell 18:00
Hedvig Hanson Group

Koosseis:
Hedvig Hanson – laul
Kristjan Randalu – klaver
Andre Maaker- kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Ahto Abner – trummid