fbpx

Kevadel 30. sünnipäeva tähistav Jazzkaar otsib uut signatuuri

19. september 2018

Jazzkaar kutsub 30. sünnipäeva tähistamiseks muusikuid looma uut festivali helisignatuuri, mis kõlaks kevadisel juubelil ja ka edaspidi Jazzkaare kontsertidel. Praegune Nevil Blumbergi loodud kõll on rõõmustanud jazzisõpru juba aastast 1991.

 

Konkursile oodatakse lühikest, haaravat ja äratuntavat helilogo. Signatuuri kasutatakse kontsertide sissejuhatustes, reklaamides ja festivali tutvustavates klippides. Konkursi tähtaeg on 15. oktoober ja võidutöö valivad välja Jazzkaare meeskond koos žüriiga, kuhu kuuluvad Koit Raudsepp, Laura Põldvere, Mihkel Mälgand, Toomas Olljum, Dali Kask ja Tõnu Kõrvits.

 

Festivali tänase helilogo autor on legendaarne kitarrist Nevil Blumberg, kes on mänginud ansamblites Synopsis, Radar, Ruja, Magnetic Band ja Bluesaurus. Festivali kunstiline juht Anne Erm meenutab, et ettepanek teha festivalile spetsiaalne helikõll tuli 28 aastat tagasi Nevili poolt. „Signatuur oli ühel hetkel valmis ja mulle see sobis, sest tolle aja kohta kõlas see värskelt,“ meenutas Erm. Helikõll on Ermi sõnul Jazzkaart teeninud väga hästi, kuid alates juubelifestivalist kasutatakse uut kaasaegset kõlli. Aeg näitab, kas värske helilogo peab ka 28 aastat vastu nagu Blumbergi looming.

 

Festivali Jazzkaar uue signatuuri autor kuulutatakse välja 1. novembril Jazzkaare kodulehel. Võitjat ootab lisaks tunnustusele ka rahaline preemia. Kuula 1991. aastal Nevil Blumbergi poolt loodud signatuuri:

 

Helikõlli konkursiga algavad Jazzkaare juubelifestivali tegevused. Valik järgmise kevade festivali programmist avalikustatakse oktoobris Jazzkaare kodulehel. 30. sünnipäeva tähistav Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 19.-28. aprillini 2019. Festivali koduks saab taas parimat festivalimeeleolu pakkuv Telliskivi Loomelinnak. Piletilevis on müügil festivali passid, mis on erihinnaga 190 eurot (tavahind 250 eurot) müügil kuni pühapäevani, 23. septembrini.

 

Jazzkaar 30 uue signatuuri konkurss

 

Jazzkaar otsib 30. sünnipäevaks uut signatuuri/kõlli/helilogo, mis on festivali heliline sümbol festivali tutvustamisel. Lühikest, haaravat ja äratuntavat helikombinatsiooni kasutatakse kontsertide sissejuhatustes, reklaamides ja festivali tutvustavates klippides.

 

Konkursi tingimused:
– palume esitada kaks temaatiliselt seotud heliteost pikkustega 5-6 ja 30 sekundit;
– esitatavad heliteosed peavad olema valmisproduktid ehk lõppviimistletud salvestised;
– heliteosed tuleb esitada digitaalselt WAV-failidena,
– helifailide resolutsioon peab olema 48kHz/24Bit;
– helifaili palume üles laadida ja saata link Jazzkaare meilile merli@jazzkaar.ee

 

Festival Jazzkaar tähistab 2019. aasta kevadel oma 30. sünnipäeva. Jazzkaar kui Eesti kultuurielus märgilise tähtsusega vanimaid ja suurimaid festivale on valitud Eesti muusikatööstuse žürii poolt 2015. aasta Eesti parimaks muusikafestivaliks ning kannab ka EFFE kaubamärki aastateks 2017-2018. Huvitava ja omanäolise programmi ning julgete lahendustega Jazzkaar on üks parimaid jazzi sisefestivale Euroopas.

 

Konkursi tähtaeg on 15. oktoober. Heliteosed palume ülesse laadida ja link saata aadressile merli@jazzkaar.ee. Hindava komisjonini jõuavad teosed anonüümselt. Konkursi võidutöö valivad välja Jazzkaare meeskond ja žürii koosseisus Koit Raudsepp, Laura Põldvere, Mihkel Mälgand, Toomas Olljum, Dali Kask ja Tõnu Kõrvits.

 

Võitja pälvib auhinna 500 eurot, mis sisaldab ka autoritasusid ning lisaks Jazzkaar 2019 festivalipassi. Võitja esitab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühingule arve, millele lisandub vajadusel käibemaks.

 

Konkursi tähtajad:
19. september – konkursi väljakuulutamine
15. oktoober – konkursi tähtaeg
1. november – võitja väljakuulutamine