fbpx

Kontserdikaja: Helin-Mari Arder kiidab Marvi Vallaste vokalistivõimeid

01. oktoober 2005

Jazzkaare veebireporter Mari Hiiemäe sattus 29. septembril ansambli Reverence kontserdil kokku lauljatar Helin-Mari Arderiga, kes jagas oma muljeid kuuldust.

Jazzkaare veebireporter Mari Hiiemäe sattus 29. septembril ansambli Reverence kontserdil kokku lauljatar Helin-Mari Arderiga, kes jagas oma muljeid kuuldust. Arder jagas kiidusõnu ansambli solistile Marvi Vallastele.

Helin-Mari Arder räägib:
Väga hea energiline esitus. Väga tugev vokalist ja väga hea esineja üldse. Hea sisseelamiseoskusega. See muusika ise on juba niivõrd hea, seda ei tohi ega saagi halvasti mängida.
Olen Marvit varem kuulnud, mitte küll selle koosseisuga ja mitte väga palju. Kõiki Reverence´i muusikid olen eraldi kuulnud. Neil on väga hea koosmäng, väga hea energiaga bänd. See on ka see, mis kõige rohkem arendab. Kava, mis nad on praegu ette võtnud, on vokaalselt väga nõudlik.

Mina olen kuulnud Marvilt mõningaid lugusid varem ja selle põhjal teadsin, et tal on väga sügav ja tume tämber. Tänases kontserdis oli kuulda, et tegelikult ta on võimeline praktiliselt ükskõik milleks, laulma nii kõrgelt kui madalalt, nii vaikselt kui kõvasti. Selles mõttes on Marvi väga suure potentsiaaliga laulja.

Ainult tänase kontserdi põhjal võib-olla poleks osanud tema tämbrit niiviisi paika panna, aga kuna olen teda varem ka kuulnud, siis tean, et tema tugev külg on just madalad, mahlakad, soojad helid, kogu kehast tulev hääl. Ta on väga võimekas laulja.

Laulja ja bändi koostöös saavad mõlemad üksteiselt väga palju. See on parim arenemisvõimalus, mis saab olla. Arvan, et see on Marvi enda arvamus ka. Muidugi on oluline ka endaga tööd teha, kuid koostöö mõjutused bändilt, selline palli edasi-tagasi viskamine, see on kõige olulisem.

Siin ei ole küsimus isegi vanuses. Mõnele inimesele on lihtsalt antud selline hääl ja on väga tore, et ta on jõudnud selle otsuseni, et ta tahab laulda. Arvan, et me kaotaksime väga hea laulja, kui ta otsustaks millegi muuga tegelema hakata.