fbpx

Helin-Mari Arderi “Armastuse värvid”

06. märts 2012

Armastatud lauljatar Helin-Mari Arder koos oma ansambliga kutsub seekord kuulama helget kava, mis annab ühtlasi läbilõike lauljatari avarast ja värvikast repertuaarist.

Kevad pole enam kaugel, ning inimeste südameisse poeb ikka enam ootus, igatsus ja armastus. “Mis värvi on armastus, lootus, elu? Kui seda vaid teaks! Igaüks meist näeb elu veidi erinevates värvides, armastab rohkem üht või teist tooni,” ütleb lauljatar. ”Värvid,emotsioonid ning erinevad meeleolud kõlavad ka muusikas ja laulud helisevad üht- või teistmoodi erinevates keeltes.” Helin-Mari laulab prantuse, inglise, portugali ja eesti keeles.

Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle lähedased eesti heliloojate laulud, bossa nova ja samba, kuid ka prantsuse šansoon. Ta kirjutab ka ise laule, kes ei teaks tema imearmsat lugu “Väike päike” lauljatari debüütalbumilt. Aastatega on omaloomingule tulnud tublisti lisa, näiteks heliplaat ”Café Anglais” sisaldab vaid Helin-Mari enda laule. Laulusõnugi kirjutab ta tihti ise, aga valib ka eesti poeetide värsse. Viimased Helin-Mari laulud on kirjutatud Ott Arderi, Ilona Laamani ja Eeva Pargi tekstidele. Helin-Mari Arder on uue elu andnud paljudele headele eesti lauludele, nii on temalt ilmunud CD Kustas Kikerpuu lauludega ”Päike ikka paistma jääb”, välismaa heliloojatest on ta teinud kummarduse suurele prantslasele Michel Legrandile albumiga ”Kuulates Legrandi”.

Lauljatari seekordne kava on mitmevärviline nagu kevadised lilleõied, kõrvuti originaalloomingu ja eesti lugudega kuuleb siin ka prantsuse laule, jazziklassikat, rahvalaulutõlgendusi, bossa novat ja isegi killukest biitlite loomingust – kõike, mis on lauljatarile südamelähedane.

Helin-Mari Arderi ansambli muusikud on kõik väga tegusad ja hinnatud jazzmuusikud, kes löövad kaasa mitmetes eesti parimetes ansamblites ja mõned neist on ka väga hinnatud õppejõud. Trompetimängija ja kitarrist Teet Raik õpetab noori muusikuid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendab EMTA ja TTÜ bigbändi, tegeleb heliloomingu ning arranžeerimisega. Mart Soo õpetab Eesti Muusikaakadeemias ning G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Lisaks legendaarsele Weekend Guitar Triole on ta tuntud paljudest improvisatsioonilise muusika projektidest. Mingo Rajandi bassimängust saavad tuge mitmed koosseisud nagu Ajavares, Sigmund, Laura Põldvere Septett. Ta on paljude värvikate lugude ja laulusõnade autor. Ahto Abner on tänu oma dünaamilisele trummimängule väga nõutud trummar paljudes ansamblites ning hinnatud ka löökpillipedagoogina.

Piletid hinnaga 10.- ja 7.- (õpilane, tudeng, pensionär) on müügil Piletlevis (www.piletilevi.ee) ning enne algust kohapeal.

Jazzkaare kuldsponsor on Elion. Peasponsorid on Eesti Päevaleht ja ERGO, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto. Kontserdihooaega toetavad ka Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet ja Prantsuse Instituut.

Rohkem infot: www.jazzkaar.ee

Kohtumiseni kontsertidel!