fbpx

Kontserdikaja: Helin-Mari Arderi mahe tämber võlus publikut

10. detsember 2006

Helin-Mari Arder koos Siim Aimla ansambliga tutvustasid reedel Vene kultuurikeskuses uut kava Michel Legrandi lauludest. Loe, mida arvas publik.

8. detsembril kõlas tänavuse Jõulujazzi raames juba teist korda prantsusepärane muusika. Vene kultuurikeskuses esitlesid Helin-Mari Arder ja saatebänd uut, romantikast ja tundelisusest pakatavat kava, mis koosnes prantsuse helilooja Michel Legrandi lauludest.

Publiku muljeid kontserdilt vahendavad Ivo Heinloo ja Anu Eesmaa.

Matthias (39), toimetaja:”Neid laule kuulsin Arderi esituses esimest korda. Mulle väga meeldis, aga peab ütlema, et suur vahe oli ingliskeelsete ja prantsuskeelsete laulude vahel. Prantsuse keel sobib Arderile kuidagi paremini ja see osa tuli tal ülihästi välja, aga ingliskeelseid laule annaks veel lihvida.”

Mall, raamatupidaja:”Ma olen suur Arderi austaja ja kuulan kõike tema pakutavat. Ta oleks võinud isegi rohkem prantsuse keeles laulda. Üldiselt väga kena.”

Juri (56), laevakapten :”Olen selle muusika saatel mööda saatnud oma nooruse ning loomulikult meeldis see mulle. Lauljanna on ka väga ilus ja laulab hästi. Kuulsin seda koosseisu esimest korda.”

Annely:”Väga tore oli. Ma olen nende uut plaati hästi palju kuulanud. Nii et tuttavad lood.”

Mare (60):”Ma olen aegajalt nende kontsertidel käinud, kuna mu poeg mängib selles bändis. See muusika, mis nad teevad, on minu jaoks väga hea ja rahulik. Mulle meeldib, et see on kuidagi intelligentne, pole kõvat lärmi ja bändiliikmed tulevad hästi esile oma improvisatsioonidega, mida jazz võimaldab. Mulle väga meeldib selline muusikastiil.”

Svetlana:”Väga nauditav kontsert. Just see, et oli killuke nii prantsuse, inglise ja kui ka eesti keelt. Väga-väga fantastiline. Laulja hääl oli nii mahe, pehme ja sametine. Tõesti, väga hästi oskas laulda. Tore oli!”

Marika:”Väga ilusa häälega laulja. Osad mängitud laulud olid juba vanast ajast tuttavad nii et oli äratundmisrõõmu. Laulud olid huvitavalt jazzilikuks tehtud. Erinevad taktimõõdu muutmised jne. Väga meeldiv kontsert.”