Herbie Hancock esineb Tallinnas 3. novembril

14. september 2010

Jazzilegend Herbie Hancock astub 3. novembril Nokia Kontserdimajas üles “The Imagine Project Tour” kontsertturnee raames.

Jazzilegend Herbie Hancock astub 3. novembril Nokia Kontserdimajas üles “The Imagine Project Tour” kontsertturnee raames. Sellel suvel ilmus Herbie Hancockil uus album “The Imagine Project” – Hancocki ning rahvusvaheliselt tuntud artistide ühisprojekt, kus on ühendatud jazz, pop, soul, r’n’b ja maailmamuusika. “The Imagine Project” albumil on kaastegevad superstaarid maailma erinevaist paikadest – Dave Matthews, Anoushka Shankar, Jeff Beck, The Chieftains, John Legend, India Arie, Seal, Pink, Juanes, Derek Trucks, Susan Tedeschi, Chaka Khan, K’Naan, Wayne Shorter, James Morrison, and Lisa Hannigan.

Hancock ei saa kahjuks turneel kaasata “The Imagine Project” plaadil kaasateinud staare, küll aga on pianistiga kaasas vägagi silmapaistev kooslus muusikuid, varasematelgi Hancocki turneedel nähtud suurepärane kitarrist Lionel Louke ja trummar Vinnie Colaiuta. Vokaali osas saab lisaks laulja Kristina Traini kõrval kuulda ka klahvpillimängija Greg Philliganesi ja noort basskitarristi Tal Wilkenfeldi. Oma hiilgava karjääri jooksul on Hebrie Hancock võitnud 12 Grammy auhinda, aga ka filmi-Oscari. Herbie Hancock alustas karjääri jazzmuusikas 1960-datel aastatel, mil ta liitus Miles Davise grupiga. Koos anti välja mitu revolutsioonilist plaati, mis mõjutasid tugevalt rock-jazzi arengut ning avardasid jazzi mõistet – akustilise muusika juurest liiguti elektroonilisema muusika poole, lisades rocki ja funki elemente. Sellest ajast võib pidada Herbie Hancocki üheks mõjukaimaks muusikuks, mitte ainult jazzi, vaid ka r’n’b, funk’i ja pop-muusika vallas. Lisaks virtuooslikule klahvpillide käsitlemisele ja novaatorilikule lähenemisele, on Hancock heliloojana jätnud oma selge ning tugeva jälje jazz ja pop-muusikasse.

Herbie Hancocki kontserdil Nokia Kontserdimajas 3. novembril kõlavad “The Imagine Project” albumilt tuttavad lood, aga kindlasti ka varasemad jazzisõpradele tuntud palad. “Setlistil on kindlasti ka kõigile tundud hitte aastate tagant nagu näiteks “Chameleon,” “Cantaloupe Island”, “Maiden Voyage” jpt.”, rääkis Herbie Hancock.

Piletid 3. novembril Nokia Kontserdimajas toimuvale Herbie Hancocki kontserdile tulevad vabamüüki sellel neljapäeval, 16. septembril, kell 10.00 Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee , Ticketpro kassas Solaris keskuses ja kõigis Eesti Kontserdi kassades Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Narvas.

Kontserdi produtsent on BDG Music.