fbpx

Himmelbjerget sütitas energiaga

01. mai 2016
Helle Ly Tomberg

Vihmasel neljapäeva õhtul asus viimase esinejana üles eestlaste poolt juba sooja vastuvõtu osaks saanud Erki Pärnoja projekt Himmelbjerget. Kõik selles õhtus tundus eriline – just oli tulnud välja kitarrist Jonas Kaarnametsa plaat, Peedu Kass oli teinud oma plaadiesitluse ja kõik bändist tundusid hõljuvat heas meeleolus. Nakatavalt mõnus energia levis üle paksult rahvast täis saali ja suutis juba esimeste nootidega kõik ahhetama ja kaasa elama kutsuda.

 

Kaunites kollakas-punastes valgusvihkudes esinenud muusikud tekitasid mõnusa sünergia ja olid laval küll kollektiivina, kuid igaüks täiesti individuaalsel viisil. Kõige säravamalt kiskus publikut kaasa kitarrist Jonas Kaarnamets, kes andis endast laval kõik – ta hüppas ja elas end igati välja, kitarririfid täiuslikkuseni lihvitud. Peedu Kass säras pea sama eredalt, muhe naeratus suul, täiustades viise erinevate bassidega. Ka Maria Faustilt väga isikliku sissejuhatuse saanud Erki Pärnoja oli silmnähtavalt heas tujus, mistõttu lood justkui lendlesid publikuni.

 

Kontserdil kanti ette seni pikim sett, mis koosnes tervenisti Erki Pärnoja loomingust. Esmaettekandele tuli ka kaks uut lugu, millest üks, „Hilisaugust“, mõjus kui sulnis sügissonett. Lugude kõla viis kuulajad filmilikule maastikule, mis oleks hästi sobinud nii mõnda draamasse kui ka vesternisse. Oma nimele sobilikult („Himmelbjerget“ tähendab taani keeles taevamäge) oli saadud elamus tervikuna õhuline ja kuldkollaselt päikeseloojanguline.

 

Kontserdi lõpetas viis õnnelikku naeratust lavalt ja terve saalitäie omad neile vastu.

 

Erki Pärnoja : Himmelbjerget

28. aprillil Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas

 

Koosseis:

Erki Pärnoja – kitarr

Jonas Kaarnamets – kitarr

Filip Leyman – klahvpillid

Peedu Kass – kontrabass, basskitarr

Ulrik Ording – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.