fbpx

Hingestatud Taani duo võlus kuulajaid

22. aprill 2018
Ave Tölpt

Jazzkaare teine päev tõi publiku ette uued maailmatasemel muusikalised kooslused, üheks neist Taani duo Bremer/McCoy. Jonathan Bremer kontrabassil ja Morten McCoy klaveril muutusid tunnetuslikult vahelduvate palade rütmis laval üheks täiuslikuks harmooniaks. Kuulajateni jõudis sulnis ja intiimne meloodia, milles varieerusid klahvpillimäng ja bassikäigud ning mida täiendas ka elektroonika. McCoy viis mängida klaverisoolosid, olles sellest kõigest tervenisti haaratud, ja täiuslik sobivus oma hinnatud lavakaaslase Bremeriga tegid sellest esinemisest omanäolise ja unustamatu rännaku modaalse jazzi maailma. Puhtad helid ja puhas esitus. Samuti haaras laval silma käsitööna valminud helisüsteem, mis kandis publikuni ka kõige sügavamad helid. Seejärel võis silmad sulgeda ja lasta end muusikal ära kanda. Kontserdil tulid maailma esmaettekandele ka duo kõige uuemad lood.

 

Kontserdimuljeid kajastas Jazzkaare veebireporter Ave Tölpt.

 

Aljona (27), ehitusvaldkonnast: Mulle väga meeldis! Ma käin igal Jazzkaarel just seda tüüpi kontserdil. Eelmisel aastal Lambert, kaks aastat tagasi Mathias Eick Oslost ja see on tegelikult samas stiilis. Mulle väga meeldib, tahan kindlasti plaadi osta. See on selline täiesti maagiline, saab silmad kinni panna ja nautida!

 

Anke (30), meediavaldkonnast: Mahe ja sulnis. Suurepärane koostöö kahe andeka artisti ja instrumendi vahel. Unelev, samas kaasakiskuv. Meeldis ka väike annus elektroonikat, mis etteastet veel täiuslikumaks muutis. Super!

 

Pieter: See oli päris hea! Olen esimest korda Vabal Laval ja ainult head emotsioonid.

 

Tiina (47), kunstivaldkonnast: Nii heakõlaline, heatahtlik ja sümpaatne. Olen staažikas Jazzkaarel osaleja ning väga meeldis.

 

Anneli, tervisetöötaja: Väga mõnus, me teadsime, et see on selline rahulik ja mõnusalt voolav – me saime selle! Tõesti tegelikult väga meeldis. Endiselt on väga hea, kui saab kodutööd teha enne, huupi ei osta ma mitte ühtegi kontserdipiletit. Kindla peale on hea välja tulla, jazz on niivõrd lai mõiste ja kõik ei sobi mulle. Täna see väga sobis! Kahju, et ainult tund aega kestis, oleks tahtnud veel! Kaks-kolm lugu jäi veel puudu, et nautida seda ja saada doos kätte.

 

Maire, IT-spetsialist: Mulle väga meeldis, tõesti väga meeldis. Sobis minu meeleoluga ja tõesti hea! Ma kuulsin neid esimest korda, aga väga rahul olen.

 

Bremer/McCoy (Taani)
21. aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:
Morten McCoy – klaver, elektroonika
Jonathan Bremer – kontrabass

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.