fbpx

Hõimupäevad Sügisjazzil!

16. oktoober 2012

20. oktoobril Kumu auditooriumis
kell 16.00 Elletuse (Eesti)
kell 19.00 Live Act Folk (Ungari) 

Sel laupäeval, 20. oktoobril esinevad Kumu auditooriumis kahe hõimurahva säravad noored kollektiivid – uuenenud koosseisu ja värskekõlaliste seadetega Elletuse (kell 16) ning mustlasmuusikat, jazzi, elektoonikat ja tantsu ühendav Ungari grupp Live Act Folk (kell 19). Mõlemad ansamblid tõlgendavad oma rahvamuusika intonatsioonidel põhinevaid lugusid just neile omasel värskel moel. Kontserdid on osa Hõimupäevadest, mida tähistatakse oktoobrikuu kolmandal laupäeval, tänavu siis 20. oktoobril, riikliku tähtpäevana. Fenno-Ugria Asutuse eestvedamisel toimuvate hõimupäevade üritused toimuvad nädala jooksul Tallinnas, Tartus, Viljandis ning mujal Eestis.

Elletuse on aastast 2006 tegutsenud koosseis, mis ühendab rahvusliku koloriidiga originaallood tänase kõlapildi jazzi ja maailmarütmidega. Ansambli muusika on lihtne, selge ja värvikas. Elletuse põhisolist ehk eeslaulja on Liisi Koikson. Lauljatar on teist aastat õppimas Londonis Tech Music Schoolis, kus sel aastal on põhirõhk improviseerimise arendamisel ja arranžeerimisel ja seetõttu pole ka Elletuse mullu septembrist Eestis kontserte andnud. Elletuse lugude ja seadete autor on kitarrist Paul Daniel. Ansambel esineb uues koosseisus ja seoses sellega on ka kõlapilt värske. Koos Liisiga laulab Anna Põldvee, Raun Juurikas klahvpillide taga toob oma elektroonilise pilliarsenaliga uusi tämbrilisi nüansse kõla üldpilti, ansambli mahlaka aluspõhja eest hoolitseb Marti Tärn bassil ja rütmi hoiab Kaspar Kalluste, ägedamaid noore generatsiooni trummareid, kes pälvis kevadel ka noore jazzitalendi auhinna. Kõik nad on noored, kuid juba tuntud muusikud pop-, jazz- või folkmuusika vallast.

Live Act Folk tõlgendab Ungari rahvalaule kasutades selleks beatbox’i, kitarri, bassi ja viiulit. Nende stiil segustab traditsioonilist rahvamuusika kõla jazzi, hip-hopi, ungari mustlasmuusika ja elektroonilise muusika elementidega. Nad seiklevad ka Ladina rütmimustritel, svingi ja vahel ka R&B radadel. Ansambli esimene album ilmus 2009. aastal ja kannab endas Transilvaania, Moldova ja Transdanubia regioonide muusikalist universumit. Lisaks muusikutele on laval ka tantsija. Ansambel viib lisaks Tallinnale muusikalist külakosti ka Valgamaale.

Hõimupäevade raames toimuvat Live Act Folk kontserti toetavad Ungari Instituut ja Fenno-Ugria Asutus. 

Kontserdipiletite hinnad on 10.-/8.- (sooduspilet õpilane, tudeng, pensionär). Piletid on saadaval Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal. Elioni klientidele piletid 20% soodsamalt! Sooduspileteid on piiratud koguses.

Vaata ka Hõimupäevade kogu kava siit!