fbpx

Ideederohke Raul Sööt Deeper Sound lõi pahviks

19. aprill 2015
RAHEL TALTS

Kevadine Jazzkaar on täie hooga käima läinud! Esimesel päeval, 17. aprillil sai Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas kuulda võrratut Raul Sööt Deeper Soundi, kes on just valmis saanud ka oma esimese albumi „Know“. Laval oli korraga väga palju muusikuid, kes tegid esitatava muusika publiku jaoks väga rabavaks. Massiivne torudesektsioon – saksofonid, trompet, tromboon, bassklarnet, flööt – andis kokku nii erilise ja ebamaise kõlapildi, mida Eestis harva kuuleb. Saal oli muusikaarmastajatest pungil ning loomulikult ei jäänud tulemata ka rahva poolt nõutud lisalugu. 

 

Liivi, koduperenaine: Mulle meeldis väga kõik – kogu kontsert! Olen ennegi käinud Raul Söödi kontsertidel ja on kindlasti üks lemmikbände Eestis.

Liisi Koikson ja Hanna-Liina Võsa:

Liisi: Mina kuulan teist korda seda kontserti. Esimest korda kuulasin Viljandis Koolijazzil ja siis oli natuke vahetum see kontakt, istusin muidugi ka parema koha peal. Mulle tundub, et see muusika väärib vaikust. Täna oli teistsugune atmosfäär siin, aga see sobis ka väga hästi.

Hanna-Liina: Mina kuulasin ka teist korda seda kontserti. Esimene oli siis, kui nad alles esimesi kordi mängisid või n-ö harjutasid oma kava iga esmaspäev Philly Joe’s. Ma mäletan, et tookord ma juba mõtlesin, et täitsa Ameerika ikka ning väga teistsugune sound ja lähenemine muusikale.

Liisi: See mass on äge, millega see bänd rabab. Nii palju inimesi on laval ja see torude grupp on nii massiivne. See on äge! Eestis ei ole eriti sellist sorti kooslusi.

Hanna-Liina: Ja me oleme esimest korda siin selle koha peal ka ja see on väga äge minu meelest. Toimib väga hästi.

Riho, muusik: Käin igal aastal Jazzkaarel. Torud on alati minu nõrkus, tohutult meeldib selline kooslus, kus on tromboonid, saksofonid, trompetid. Kunagi väga ammu sai kuulatud selliseid gruppe nagu näiteks Chicago ja leian, et selles ja tänases kontserdis on sarnaseid algeid. Kahtlemata väga huvitavad seaded ja lood. Mulle väga meeldis!

Eha ja Triin:

Eha: Üllatav oli, et nii palju pillimehi oli korraga laval.

Triin: Esiteks, me oleme siin ruumis esimest korda ja minu arvates on see täiesti ideaalne koht. Kõigepealt lõi koht tummaks ja siis kõva seltskond, kes laval mängis. Kõik istus kuidagi väga hästi!

 

Raul Sööt Deeper Sound Punases Majas 17. aprillil 2015

Koosseis:

Raul Sööt tenorsaksofon

Keio Vutt – tenor- ja sopransaksofon

Meelis Vind – bassklarnet

Allan Järve – trompet

Eduard Akulin – tromboon

Holger Marjamaa – klaver

Paul Daniel – kitarr

Peedu Kass – bass

Kaspar Kalluste – trummid

 

Külalistena:

Julia Anstal – flööt

Aleksander Paal – altsaksofon