Improvisatsioonid Karsten Mathieseni juhtimisel

20. aprill 2010

Iga päev liituvad Karsteniga nii eesti kohalikud muusikud-kunstnikud Siim Aimla eestvedamisel kui ka brasiilia löökpillimängija Francois Archanjo. Avalik lõppkontsert toimub Jazzkaarel 25. aprillil.

Koostöös Sihtasutusega Tallinn 2011 saab seoses Euroopa kultuuripealinna aasta lähenemisega tänavusel Jazzikuul esimest korda teoks linnaruumiprojekt, mille käigus nädala vältel improviseerib ja eksperimenteerib avaliku linnaruumi ja -publikuga Tallinna erinevates paikades taani trummar ja improvisaator Karsten Mathiesen. Kaasates nii erinevaid kohalikke kunstitegijaid kui ka juhuslikku publikut, loob ta nende ootamatute avalike ülesastumistega võimaluse muusikaliseks osaluseks ja elamuseks sõltumata kohast, ajast ja muudest teguritest. Temaga liituvad nii eesti kohalikud muusikud-kunstnikud Siim Aimla eestvedamisel kui ka brasiilia löökpillimängija Francois Archanjo – oodata on ootamatuid kohtumisi! Avalik lõppkontsert toimub Jazzkaare festivali raames 25. aprillil. Linnaruumiprojektid jätkuvad ka 2011. aastal.

Karsten Mathiesen on ennekõike trummar, kuid lisaks sellele on ta ka multiinstrumentalist ja muusik, kes mängib oma projekti „Kalle`s Worldtour“ käigus erinevaid pille. Tema projekt on täielikult improvisatoorne ning täis üllatavaid lahendusi. Oma improvisatsioonituuriga on ta reisinud üle maailma. Käesoleva linnaruumiprojekti raames kaasab Karsten kohalikke muusikuid ja teiste kunstiliikide põnevaid tegijaid, et improvisatsioonid ootamatutes paikades veelgi põnevamad ja ootamatumad lahenduseks leiaks.

YouTube video
Vaata YouTube videot

Karsteniga linnaruumiprojektiks liituv brasiilia löökpillimängija Francois Archanjo viibib Eestis AfroReggae progammi raames kogu 2010. aasta ning annab regulaarseid trummitrenne Tallinna noortekeskustes.

Rohkem infot:FRANCOIS ARCHANJO (Brasiilia)

Archanjo juhtimisel astuvad TrummIt orkestrid üles ka Jazzkaarel –
1. mail Nokia Kontserdimaja ees kell 15.00 ja 18.00 ning
Jazzkaare lõpetamisel 2. mail kell 13.00 vanalinnas Vana Turu kaelas restorani Clazz ees.

Jälgi Karsteni tegemisi Jazzikuu Facebookis
Loe lisa Afroreggae ja TrummIt projektide kohta Tallinn2011 kodulehelt