Ingrid Lukase uue albumi kontserdituur Jõulujazzil

24. november 2009

“Kas sa unistad ärkvel olles? ” küsib noor laulja ja pianist Ingrid Lukas (25) oma debüütalbumi “We Need to Repeat” esimeses laulus. Sellisel une ja reaalsuse piirimail on lauljatari debüütalbumil mitmedki laulud. Kontserdid toimuvad 29. novembrist 5. detsembrini üle Eesti.

“Kas sa unistad ärkvel olles? ” küsib noor laulja ja pianist Ingrid Lukas (25) oma debüütalbumi “We Need to Repeat” (Ronin Rhythm Records 008, 2009) esimeses laulus. Sellisel une ja reaalsuse piirimail on lauljatari debüütalbumil mitmedki laulud. Veel mõtiskleb lauljatar kodust ja kodumaast, otsib selgust ja kutsub välja tantsivaid vaime. Ingrid Lukase muusika on valdavalt põhjamaise kõlaga, ta helimaailms segunevad rituaalne folk, popmuusika, minimalism ja jazz. Debüütalbumi pealkiri “We Need to Repeat” viitab sellele, et muusikud soovivad sisenduslike kordustega rõhutada sõnade mõju, helide haprust ning rikkumata ilu. Sekka sähvib ka irooniat ning meeldejäävaid rütmimustreid.

Ingrid Lukas (25) õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit. Kümnesena asus ta koos emaga elama Šveitsi, 2007. aastal sai ta Zürichi Muusikaakadeemiast lõpudiplomi jazzi ja popmuusika lauljana ning muusikaõpetajana. “Oma muusika otsingute teel on mind mõjutanud Arvo Pärdi ja Björki muusika, samuti eesti regilaulud” ütleb lauljatar. Ta on osalenud teatri “Schauspielhaus Zürich” lastelavastustes muusikalise kujundaja ja lauljana ning Nik Bärtschi bändi RONIN kontserdiseerias. Esinenud kontsertidega Šveitsis, Austrias, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Eestis (kevadisel Jazzkaarel andis lauljatar 7 kontserti). Erinevate koosseisudega on tal sel aastal ilmunud 2 plaati: „We need to repeat“ Ingrid Lukas (Ronin Rhythm Records, 2009) ja Solitude“ Metamorphosis feat. Ingrid Lukas, (Double Moon Records & Jazzthing, 2009).

Gregor Frei on 26- aastane saksofonist, bassklarnetist, ansamblijuht ja helilooja. 2008 lõpetas ta saksofoni eriala Luzerni Jazziakadeemia. 2008.aastal täiendas ta end New Yorgis tuntud jazzmuusikute Chris Cheeki, Seamus Blake’i ja Loren Stillmanni juures. Gregor juhatab ansambleid Asmin ja Istaman.

Patrik Zosso, 28 aastane trummar ja produtsent, lõpetas 2007. aastal Baseli Jazziaakadeemia. Ta mängib löökpille ansamblites Playmate, Marygold, Shöftland ja Ingrid Lukase trios. Veel huvitab teda elektrooniline helidemaailm, mille eest ta hoolitseb bändides Moving Target, Eiko, The Faboulous Dance Machine ja Poloyton Räume.

“Valge ingel” Ingrid Lukas Trio esitluskontserdid:
29. 11 kell 19.00 Otepää Kultuurikeskus
01.12 kell 19.00 Jõhvi Kontserdimaja kammersaal
02.12 kell 19.00 Tartu Jaani kirik
03. 12 kell 19.00 Viljandi Pauluse kirik
05.12 kell 19.00 Niguliste muuseum