fbpx

Intervjuu: multiinstrumentalist Vinx

26. november 2017

Loomult tagasihoidlik, kuid avatud meelega laulja-improvisatsioonide meister,  löökpillimängija Vinx esines Tallinnas ansambliga Jungle Funk 1999. aastal ja seda mäletab ta hästi.

 

“Ma nautisin täielikult seda lühikest aega Tallinnas. Mulle näis, et linnas elu kees ja inimesed vaatasid optimistlikult tulevikku. Oli näha, kuidas linn ehitab ja renoveerib vanu hooneid. Mäletan, et otsisin materjale Eesti iseseisvuse ja eduloo kohta. Sel ajal oli mu uus projekt Jungle Funk koos kahe ägeda rokkmuusiku Doug Wimbishi ja Will Calhouniga. Praegu on mu uusim projekt Groove Heroes. Kutsun seda kuulama avatud meele ja südamega. Nagu Jungle Funki puhul on ka selle projekti puhul mulle vägagi oluline kuidas Tallinna jazzisõbrad seda vastu võtavad.”

 

Milliste muusikutega sel korral koostööd teete?
“Au ja privileeg on esineda koos tippmuusikutega. Bassist Reggie Washington on legend ja kelle ansamblid on palju plaadistanud ja kontserte andnud, veel võib teda kuulda Branford Marsalise, Roy Hargrove’i, Uri Caine’i jt ansamblites. Klahvpillimängija Alfio Origlio on esinenud ja plaadistanud Gregory Porteri, Salif Keïta, Manu Katché jpt ning trummar Patrick Dorcean on ansambli Zap Mama trummar.”

 

Vinx ise laulab ja improviseerib, vahel mängib djembet, klahvpille ja süntesaatorit, kasutades seda ka vokaali heli mitmekesistamisel.

 

Kuidas sünnivad laulud?
“Meloodia ja sõnad on mu lugudes lahutamatud. Kui ma laulan neid duśi all, siis töötavad nad ka igas olukorras, olenemata sellest, kuidas produktsioon neid lihvib.”

 

Mis on laulus oluline?

“Mulle meeldib kujundada elulisi stseene ja viia neid teise atmosfääri, kus neid saab teise kõrvaga kuulata, nagu heliriba antud ajahetkele. Mu ema ütles „ sa ei saa laulda elust, kui sa ei ela sedasama elu“ ja see on tõsi. Laulan armastusest ja igatsusest, katsumustest ja võitudest tihti väikse huumorivarjundiga.”

 

Mis on teie hobid?
“Neid mul jagub tõepoolest – maalimine, filmistsenaariumide kirjutamine, lasteraamatute kirjutamine, suusatamine, juhendan loomingulisi meistrikursusi ja õpetan Berklee College of Music’u suvekursustel Bostonis.”

 

Kas perest on keegi veel muusikutee valinud?
“Mul on kaks poega, vanem õpib Los Angeles’i ülikoolis muusikat ja noorem õpib New Yorgi ülikoolis arvutimängude disaini.”

 

Vinz & The Groove Heroes esinevad Jõulujazzil pühapäeval, 26. novembril kell 18 Vene Kultuurikeskuses.