fbpx

Ivi Rausi, Laura Põldvere ja Uno Naissoo – kontsert, kus kleidist said püksid

13. oktoober 2020
Eveli Paalberg

Veidi vähem kui aasta tagasi andsid Ivi Rausi ja Laura Põldvere välja plaadi “Aitäh, Uno Naissoo!”. Lood, mis pidid Jazzkaare publikuni live’is jõudma kevadel, kõlasid Fotografiska saali betoonpostide vahel pühapäeva hilisõhtul oktoobris.

 

Omamoodi meeleolukas oli sellises kontekstis kuulda näiteks ühte Naissoo tuntuimat pala “Kui käes on jaanipäev”. See oli ka üks vähestest lugudest, mida duetina esitati – enamasti viibisid lauljannad laval bändiga üksi. Kord üks, siis teine, kuid pala sai kahtlemata rohkelt tähelepanu, sest enne seda vahetas Laura kostüümi. Jaanipäeva laul oli kontserdi viimane pala ja mõnevõrra üllatuslikult lisalugusid ei järgnenud. Teisalt, eks ole põhjamaiselt publikult energilist aplausi pühapäeva hilisõhtul oodata ka suur soov. Küll aga õnnestus nii mõnegi laulu saatel unustada tõsiasi, et peagi koputab uksele argipäev.

 

Profaani kõrvale kostusid lauljannade tämbrid alguses äravahetamiseni sarnaselt. Eriti jäi see kõrva kui “Märtsis algas mai” kontserdi avas. Vahetati meloodiliselt fraase, kuid anti märku ka sellest, mida põnevat Naissoo muusikaga ette saab võtta. Näiteks energiliselt bossanova taktis metsas jalutada pala “Unistaja metsateel” saatel või kontrabassi mõminas mediteerida “Meditatsiooni” taustal. Mõlemad palad esitas Rausi.

 

Kontserdikaaslane kiitis lugudest enim laulu “Must mees,” mille esitamine jäi Laura kanda. Lisaks Põldvere vokaalile said oma oskusi näidata ka Jaan Jaanson kitarril ning Raun Juurikas klahvpillil – ühe soolo läks üle teise omaks ning Laura sidus soolod vokaaliga kaunilt tervikuks.

 

Laurale omaselt ei puudunud kontserdilt ka kosmosereis ja kui kunagi kosmosesse satute, siis heliliselt peaks kõik tuttav tunduma. Põldvere vokaalse improvisatsiooni meistriklassi võis kuulda palas “Taevas kõliseb tähti,” kus ta imiteeris helisid, mida kosmoses kuulda võiks. Kindlasti üks kontserdi huvitavamaid esitusi. Mõnevõrra maisemalt kõlasid lood “Ühe suve muinaslood,” mille Rausi pühendas oma vanemate pikale kooselule ning “Iial ei muutu võõraiks me”, mis täitis enim varem mainitud argipäeva unustamise mõtet ja tekitas vastupandamatu soovi erilise inimesega tantsuplatsi jagada.

 

Aitäh, Ivi Rausi!

Aitäh, Laura Põldvere!

Aitäh, bänd!

Aitäh, Uno Naissoo!

 

Ivi Rausi & Laura Põldvere: “Aitäh, Uno Naissoo!”

11. oktoobril 2020 Fotografiska Tallinnas

 

Koosseis:

Ivi Rausi ja Laura Põldvere – vokaal

Jaan Jaanson – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid

Ara Yaralyan – kontrabass

Ahto Abner – löökpillid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.