Jaak Sooäär esineb Prantsusmaal koos Han Benninkiga

09. aprill 2009

Eesti üks tunnustatumaid jazzmuusikuid ja Elioni Jazziauhinna võitja Jaak Sooäär annab nädalavahetusel Prantsusmaal kolm kontserti erinevate koosseisudega.

Eesti tunnustatumaid jazzmuusikuid Jaak Sooäär annab 10. – 12. aprillini Prantsusmaal Lille´is festivali “Lille 3000” raames kolm kontserti kolmes erinevas koosseisus. Sooäär astub üles duos koos Hollandi tunnustatud löökpillimängija Han Benninkiga ning esineb ka ansamblitega The Dynamite Vikings ning Üsna Vaikne Duo.

Ajaleht La Gazette Nord Pas de Calais on sellega seoses teinud Jaak Sooäärega intervjuu. “Jaak Sooäär, mees, keda on õnnistatud haruldase improvisatsioonisoonega, on üks Euroopa jazzistseeni põnevamaid talente,” kirjutab ajaleht. “Erinevates stiilides mängimine ei valmista mulle mingeid raskusi, kõige tähtsam on publikule muusikaga rõõmu valmistada,” räägib Sooäär intervjuus. “Minu mängustiil on energiline, sest mulle ei meeldi, kui publik kontserdil igavust tunneb.” “Lille 3000”, Lille´i suuremates kultuuri-ja kunstikeskustes aset leidev festival toimub teist aastat ning seekord keskendutakse Kesk- ja Ida-Euroopa maadele, tähistades 20 aasta möödumist Berliini müüri langemisest. Festivali raames toimub Põhja-Prantsusmaa südames näituseid, teatrietendusi, kontserte ja palju muud. Festivali eripalgelised Euroopa maade kultuuri tutvustavad üritused leiavad aset nelja kuu jooksul, 14. märtsist 12. juulini.

Eesti muusikat on festivali kavas veel: 11. aprillil astub Lille´is üles ansambel Vox Clamantis ning festivali raames kõlab ka Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri ning Eduard Tubina helilooming.