fbpx

Kontserdikaja: Jane Birkini laulud meenutasid hõrke luuletusi

02. juuli 2005

29. juunil esines Estonia kontserdisaalis täismajale Jane Birkin, kelle kontserdimuljeid vahendavad Ester Eggert ja Karina Vabson Jazzkaare veebitoimetusest.

Kõhn leedi, kes vapustab oma sentimentaalsusega, avatuse ja õrnusega… Selline on Jane Birkin. Selline oli ka tema kontsert Estonia Kontserdisaalis 29. juunil. Vaatamata küpsusele ja rikkalikule elukogemusele nägid kõik Jane’is noort tüdrukut, kes julgeb tantsida glamuurses kontserdisaalis paljajalu ega püüa emotsioone teiste eest varjata.

Birkini laulud meenutavad ehk rohkem luuletusi, mida ta kirjutas ise. Iga laul on oma elulooga, kõik on nii loomulik ja siiras.

Publiku kontserdijärgseid mõtteid koondasid Jazzkaare veebitoimetusest Ester Eggert ja Karina Vabson.

Neiu oma sõbrannaga Prantsusmaalt:“Tegelikult me tulime kontserdile vaatamata sellele, et Birkini muusikast palju ei teadnud. Aga kontsert oli palju parem kui ootasime. Mu sõbranna tuli Prantsusmaalt, lihtsalt nägime kuulutust ja mõtlesime, et võiks kontserdile minna.”

Eduard Toman, Vene teatri loominguline juht:“ Ma teadsin, kuhu tulen. Pole kunagi mõelnud, et satun Birkini kontserdile. Ei kujutanud lihtsalt ette, et ta Eestisse võib tulla. Armastan Jane’i juba aegadest, kui ta hakkas laulma. Ajad mööduvad, kuid see, mis on inimese sees eriti ei muutu. Ja temas on miski, mida ei ole 60% artistidest. Ta ei ole vokalist, kuid ta on mulle väga lähedane, sest ta on veel ka näitleja. Sain palju erinevaid emotsioone. Tunnen end, nagu oleksin puhastanud end igapäevasest rutiinist, ja külmast ka. Jah, olen end konsterdiga soojendanud.”

Igor (48), tegeleb kinnisvaraga:“Väga hea kontsert oli. Kui silmad kinni panna, mida sa näed? Mägesid, jõgesid..”

Maarja (18), õpilane:“Hästi intiimne kontsert oli. Ja läks kohe südamesse. Sõnadega on üldse raske väljendada. Võlusid oli sees.”

Krista Saar, töötab Estonia teatris:“Ma teadsin, mille peale lähen. Tean ja armastan Jane’i juba ammu. Olen teda aegade jooksul küll kuulanud. Tean, kui hea ta on.”

Eino (60), looduskaitse ekspert: “Kontsert on minu meelest väga haruldane, kuna see polnud tavaline popp- või jazzkontsert. See tõstab kõik emotsioonid üles ja siis lööb. Kontsert oli nagu psühhoteraapia seanss. Täiesti erinev teistest, sellepärast ka väga meeldis.”

Kontserdikuulaja:“Nautisin seda täiuslikult. Kontsert oli absoluutne minu meelest. Väga prantsaslikult tundusid mustad-punased riided, kuigi Birkin ise ei ole prantslane. Araabia muusikud olid väga head. Meeldis ka see, kuidas ta kontserdi lõpetas. Üldse tunnen hingepuhtust, mida ta meile kinkis. Väga meeldis see puhtus, uskumatult tagasihoidlik, võluv.”

Maria (45), elunautija:”Väga kihvt! Pileti ostsin juba tükk aega varem ette ära. Mulle väga meeldivad tema isiksus ja hääl ja see viiuldaja oli midagi vapustavat ning uut minu jaoks. Väga tore.”

Paul (18), õpilane:”Ma ise õpin prantsuse keelt ja sellepärast oli jube huvitav kuulata laulude sõnu. Natukene üllatas see kui vana Jane Birkin juba on. Poleks üldse oodanud. Tema laulmine ja üldse käitumine laval jättis jälle täiesti noore inimese mulje.”

Jasper (28), tõlk:”Ma rohkem tulin siia nagu kellegagi kaasa. Sellest lauljast enne kuulnud küll ei olnud. Kontserdi meeleolu oli igaljuhul viimase peal ja jääb mulle pikaks ajaks meelde. Rahvast oli ka üllatavalt palju muidugi. Ainult, et natukene pikaks venis see kontsert nüüd. Ei jõudnud ühele kokkusaamisele. Kohe lähen ja ostan plaadi ka.”

Kristi:”Minu arust on muusika juures kõige tähtsam, et see tuleb südamest. See kontsert oli üks südamlikumaid kontserte, mida ma üldse kunagi külastanud olen. Jane Birkin tuli publikule vaimses plaanis palju lähemale kui teised nii tuntud isikud seda tavaliselt teevad. Prantsuse keel ja sellised romanitilised meloodiad sobivad minu meelest väga hästi kokku. Inglise keel ei suudaks seda kõike kunagi väljendada.”