fbpx

Jarrod Lawson – päikesepoiss Californiast

26. aprill 2015
Kristiina Veerde

Jazzkaare viimane ametlik kontsert toimus pühapäeva hilisõhtul Punases Majas ning festivali lõpetamise vastutusrikka ülesande pälvis noor ja talendikas ameerika souliartist Jarrod Lawson oma ansambliga. Lawson sai ülesandega edukalt hakkama – õhtu oli nauditav, hingeliselt rikastav, muusika oli mõnus ameerikalik segu soulist, funk’ist, jazzist, rhythm and blues’ist, Ladina-Ameerika rütmidest ja rokist, ning kuulajad tähistasid koos muusikutega suurepärase festivali lõppu.

Publiku südame võitis Lawson faktiga, et on juba viis korda Eestis käinud, neist kahel korral kooriga ja laulupeol ning seetõttu on ta suur Eesti fänn. Tema vokaalis on kuulda pikaajalist laulukogemust – meisterlik häälekasutus, suur ulatus, karakteririkas ja mitmete erinevate värvustega hääl ning oskus laulda erinevaid žanreid, nii pehmeid ballaade kui ka rokilikke ja jõulisi soulilugusid. Lawsoni muusika on heas mõttes ameerikalik ning ta toob muusikasse tagasi souli algse spirituaalsuse ja hinguse. Tema meisterlikus klaverimängus kumab läbi Stevie Wonder, groovy’likes bassikäikudes Jaco Pastorius ja Victor Wooten, ning Ladina-Ameerika rütmides Chick Corea. Ansambli liikmete vaheline sünergia oli eriline ja nende loodud õhkkond oli segu hubasest Ameerika jazziklubist ning päikeselisest õhtupoolikust mõnes California rannas. Esitusele tulid näiteks Lawsoni teosed „Redemption“, mis on võrreldes tema teiste teostega mõtlikum ning tumedam, funk’ilik „Gotta Keep“ ning suurepärase harmooniaga klaveriballaad „All The Time“, mis on loodud koos Lawsoni taustalaulja Tahirah Memoryga.
Jarrod Lawson on karismaatiline ja šarmantne muusik, kes haarab publikut kohe, ning kelle omapärane hääl jääb eriliselt meelde. Tema siirus ning kõrgekvaliteetsed heliteosed olid kui värsked tuuleiilid jazzi kodumaalt ning äratasid lootust, et vana hea soul ei kao kuhugi. Viimane Jazzkaare õhtu Lawsoni seltsis oli päikeseline ja positiivne ning tekitas tunde, et elu on üks suur tants samba, souli, funk’i ja jazzi saatel. Jarrod Lawsoni kontsert oli tõeliselt väärikas lõpupidu Eesti suurimale jazzipeole.

Jarrod Lawson
25. aprillil Punases Majas

Koosseis:
Jarrod Lawson – vokaal, klahvpillid
Chancellor Hayden – kitarr
Christopher Friesen – basskitarr
Joshua Corry – trummid
Tahirah Memory – taustavokaal
Molly Foote – taustavokaal