fbpx

Kontserdikaja: Jazz Do It lõi siira ja positiivse meelolu

30. november 2003

Jazz Do It on seltskond positiivseid ka ehedaid noori muusikaõppureid Viljandi Kultuuriakadeemiast. Noored esinesid Sakala keskuse väikses saalis laupäeval 24. aprillil.

Nende muusikastiil jääb jazzi, rahvamuusika ja gospeli raamidesse. Esinemismaneeris oli tunda värskust ja siirust ning paljude erinevate piilide kasutamine muutis helivärvi mõnusalt mahlaseks. Väga omanäoline oli torupilli kasutamine mõnedes lugudes. Silmapaistev oli ka ansambli lead vokaal Sofia Rubina, kelle kähe tämber ja lai hääleulatus ilmselt kedagi külmaks ei jätnud.

Teet, 19, õpib kitarri: “Neil on väga hea omavaheline kontakt. Sofia laulab väga hästi. Hea on näha ja kuulda millega teised noored muusikud tegelevad!”

Anneli, 26 : “Tore on kuulata vahelduseks ka meie oma noori muusikuid, neil on kõik ju allse veel ees!”

Triin Anni, Eesti Muusikaakadeemia jazzmuusika üliõpilane: “Nad on profid. Ma isa õpin Muusikaakadeemias jazzisuunal, seepärast saan aru, et nad on head, profid. Mõnus oli vaadata seda, et nad olid laval nii koos. See Läti saksofonist (Deniss Paškevich – toim.) oli eriti hea. Mulle meeldis. Hea on teada, mida noored jazzmuusikud teevad. See jazzi asi hakkab Eestis aastatega üha rohkem töötama.”

Kohal olid Kaisa Tahlfeld, Katrina Sokk ja Anneli Lepp