fbpx

Jazz Hoeilaart 2012

17. jaanuar 2012

Iga aasta septembri lõpus korraldab Jazz Hoeilaart Internl (Belgia) rahvusvahelist noorte jazzmuusikute konkurssi. Sel aastal tähistatakse konkursi 34. sünnipäeva ning sündmus leiab aset Brüsselis ajavahemikul 27-29. september 2012.

Kolme aastakümne jooksul on konkurss kasvanud kohalikust sündmusest tõeliseks rahvusvaheliselt tunnustatud sündmuseks. Noored andekad jazzmuusikud üle maailma on leidnud oma tee Jazz Hoeilaart konkursile ja pidanud seda võistluskogemust tähtsaks nurgakiviks oma edaspidises karjääris.

Soodustamaks noorte karjääri kujunemist, tuleb neile anda võimalus end näidata. Jazz Hoeilaart konkursi koostöö teiste kontsertorganisatsioonide, jazzikonkursside ning jazzfestivalidega on osutunud väga tähtsaks.

Praeguseks hetkeks on Jazz Hoeilaart saavutanud artistide vahetuse koostöö hispaania Getxo Jazz konkurss-festivaliga. Maastrichti Jazzifestival Hollandis kutsub konkursi võitja või finalisti oma festivalile esinema. Igal aastal kutsutakse festivali võitja kuuajasele tuurile Belgiasse. Nii saavad noored artistid näidata oma muusikalist võimekust ka rahvusvahelisel tasandil.

Lisainfo:

Vincent De Laat – Muziekmozaïek vzw
Coordinator Jazz Hoeilaart International Contest
Wijngaardstraat 5, 1755 Gooik
telephone: +32 ()02 532 38 90  –  vincent.de.laat@muzmoz.be
mobile: +32 (0)485 73 40 25

www.jazzhoeilaart.be