fbpx

Jazz on linnaruumis juba viiendat aastat!

15. aprill 2014

Linnaruumiprojekt saab viie aastaseks! Seekord algab jazz linnaruumis juba 15. aprillil ja kestab, nagu ikka, kogu Jazzkaare aja. Tallinn täitub muusikaga ja lahedaid jazzikontserte leiab kõikjalt – ühistranspordist, sadamast, lennujaamast, väljakutelt, vanalinna tänavatelt ja mujalt. Samuti laieneb ettevõtmine Viljandisse ning Tartusse. Kaasates mitmeid kunstnikke, tantsijaid kui ka juhuslikku publikut, loovad muusikud võimaluse närvekõditavateks elamusteks. 

Linnaruumi kontsertide põnevate koosseisude ja mõnusa muusika eest hoolitseb taas saksofonist Siim Aimla, kunstipanuse lisavad Sally Stuudio noored, rahvusvahelise mõõtme annavad ameerika bluusimees James Dalton, meie oma Maria Faust, taani trummar Karsten Mathiesen, kes hullutas inimesi ka linnaruumikontsertide esimesel aastal, Austraalia duo Taylor & Silk ning tervitame oma kavas ka konkurssidel edukalt esinevat JazzIn Sistersit. Samuti löövad laineid G. Otsa nimelise Muusikakooli, Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored muusikud. Tallinn on täis üllatusi ja jazz võib juhtuda iga hetk!

 

Muusikute lemmikesinemispaigad on alati olnud Tallinna imeilusas vanalinnas ning seegi kord tasub silma peal hoida Harju tänaval, Vana-Turu kaela kandis ning ka Viru tänaval. Võib juhtuda, et võib peale sattuda lennujaamas pagasit vastuvõttes mõnele trubaduurile, Tallinna Sadama A- kui ka D-terminali tervituskontsertidele, noorte muusikute jämmile.  Kõndida saab punasel imevaibal, mis meelitab välja muusika, lüüa kaasa jazziongkäigus või näha midagi muud erakordset. Aeg-ajalt pistab My City hotelli jazziaknast pea välja ka mõni muusik. Juba ammu on linnas liiklevate inimeste lemmik olnud trammisõit, mille tunnuslause „Trammisõit on ajavõit!“ võib jääda kummitama päevadeks. 

 

Jazz ei ole ainult vanalinnas ja terminalides – sel aastal üllatatakse kuut Tallinna kooli ja nende õpilasi lõunavaheajal. Nende koolide nimed jäävad aga saladuseks kuni jazz on kohal! Ootamatuna võib tunduda ka jazz Viru keskuses, kus toimub mitu kiiret jazz mob’i. Ka Kaubamaja kingamaailma külastajad hoidku silmad lahti, sest võivad peale sattuda jazzimannekeenidele. Oleme mõelnud ka ummikus istuvate autojuhtide peale ning üllatame ka neid! 

 

Nii Viljandis 19. aprillil kui Tartus 26. aprillil viiakse terve päeva jooksul läbi mitmeid lemmikumaid linnaruumitegevusi, kutsutakse külalisi ja kaasatakse publikut. Viljandlased hoidku kohvik Fellini, raamatukogu, Uku keskuse ja Centrumi ja bussipeatuste lähedusse. Tartlased aga näiteks Pirogovi pargi, Rüütli tänava, Jazzklubi, Tasku keskuse ja Lutsu raamatukogu kanti. Kõik muusikud tuuakse Tallinnast külalislinnadesse spetsiaalse Elroni jazzirongiga, mille C-osas saavad reisijad nautida muusikute improvisatsioone ja tuttavaid viise. 

 

Ka sel aastal kostitab Jazzkaar oma muusikasõpru lõunakontsertidega. Kutsume teid einestama Pärnu mnt (17., 19. aprillil kl 12) ja Müürivahe (23., 24., 26. aprillil kl 12) hubastesse Reval Cafedesse. Lisaks kohtub 21.-25. aprillil kl 14 Otsa kooli noorte muusikutega NYC Piano Bar’s. 

 

Täname oma koostööpartnereid.

Toetajad: Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet ning Elron. 

 

Vaata kava lähemalt: www.jazzkaar.ee

Lisainfo: Merli Antsmaa

merli@jazzkaar.ee