fbpx

Jazz Tallinna Merepäevadel

28. juuni 2010

Sihtasutus Tallinn 2011 ja Jazzkaare koostöös toimuvad Tallinna Merepäevade raames teistkordselt menukad jazzikontserdid Admiraliteedi basseini ääres C-terminalis.

Tallinna Merepäevad 2010
16. ja 17. juulil kell 21.30 Jazzialal C-terminalis

Sihtasutus Tallinn 2011 ja Jazzkaare koostöös toimuvad Tallinna Merepäevade raames teistkordselt menukad jazzikontserdid Admiraliteedi basseini ääres C-terminalis.

„Kitarride ööl” 16. juuli õhtul saavad kokku head kitarristid ja head sõbrad Jaak Sooäär, Tiit Paulus, Erko Niit ja Raul Vaigla, kes on varemgi koostööd teinud mitmesugustes ansamblikooslustes, nendega liitub “rütmimasin” Tanel Ruben löökpillidel.

Jaak Sooäär on vaieldamatult kõige aktiivsem ja rahvusvahelisem eesti kitarrist, lisaks ka õppejõud EMTA-s ja jazzielu edendaja. Tiit Paulus kuulub praegugi eesti jazzieliiti, elab Saaremaal 1989. aastast ja õpetab seal noortele jazzi. Mõlemad on kirjutanud ka hulga jazzilugusid ja salvestanud muusikat erinevate koosseisudega. Erko Niit on Tiit Pauluse õpilane ning on aktiivselt kaastegev ka ansamblis Paabel. 2003. aasta Raimond Valgre festivalil krooniti Erko Niit oma kategoorias parimaks meesvokalistiks ja seda tunnustust on jagunud rohkemgi. Jaak Sooäär on koos Raul Vaigla ja Tanel Rubeniga triona esinenud tosin aastat ja selle aja jooksul mänginud-improviseerinud palju erinevat muusikat, kuulajate ja ka enda rõõmuks. Trio on salvestanud kaks albumit, kus jazziklassika kõrval kõlavad töötlused koorilauludest ja omaaegsetest poplugudest. Kitarriööl esinenevad muusikud nii duode ja triodena kui ka koos. Kuulda saab vaheldusrikast kava eesti muusikast ja jazziklassikast.

Laupäeval, 17. juulil esineb Jazzilalal sarmikas ja särasilmne Sofia Rubina, kes on kuulajaid rõõmustanud juba rohkem kui kümme aastat. Ta on arvukalt kontserte andnud Venemaa avarustes, esinenud naabermaades – Lätis, Leedus, Soomes, aga ka mitmel pool Euroopas – Saksamaal, Taanis, Poolas ning ka USAs – New Yorgi ning Bostoni jazziklubides. Sofia silmapaistvat talenti kinnitavad arvukad võidud lauljate konkurssidelt juba alates aastast 2000. Aastal 2009 pälvis ta ka maineka Noore jazzitalendi preemia.
Sofia Rubina esituste lahutamatuks osaks on mäng ja improvisatsioon. Leiutavat lähenemist täiendab Sofia nakatav lavasarm ning särav temperament. “Tahan alati minna välja väikese riskiga,” ütleb Sofia. “Mida rohkem eksperimente, seda parem on mu enesetunne pärast kontserti ”. Merepäevadel esineb Sofia Rubina koos Mihkel Mälgandi (bass), Raun Juurikase (klahvpillid) ja Ahto Abneriga (trummid). Kava esimene pool keskendub jazzi- ja teine funkrütmidele ning võib kindel olla, et tal on palju uut ja põnevat pakkuda. Tegemist on esimese täispika kontserdiga pärast USAst naasmist.

Kontsertide piletid hinnaga 50 krooni on eelmüügis Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.

Laupäeva hommikut saab aga alustada jazziga täiesti uuel virgutaval moel:
17. juulil kell 08.00 toimub esmakordselt “Hommikujazz Tallinna lahel” mille raames kuuleb jazzi hommikusel merel, taustaks Tallinna panoraam ja kaunid hommikused vaated. Väljasõit toimub laevaga Monica Admiraliteedi basseini äärest ning päikse panevad hommikusel merel eriliselt sillerdama parimad jazzmuusikud Raivo Tafenau (saksofon) ja Jürmo Eespere (klahvpillid).

Pilet hommikujazzile maksab150 krooni ning on eelmüügis Piletilevist ja kohapealt. Reisi kestvus on u 90 min.

Rohkem infot:
www.tallinnamerepaevad.ee