fbpx

Kontserdikaja: Jazz vallutas Kadrioru lossi

30. november 2003

Jazzi ja kunsti kontumine Kadrioru lossis tõi pühapäeval kahel korral jatsu nautima rohkem huvilisi, kui saal suutis mahutada.
Oma nägemusi jazzist esitas esmalt Tiit Kalluste ja Villu Veski põhjamaine duo, ning mõni tund hiljem võlus publiku Hortus Musicus, andes tuntud jazzteemadele värvi ja iseloomu barokkinstrumentidega.
Villu Veski ja Tiit Kalluste kontserdi publik jäi kuulduga igati rahule.

Lili (80), pensionär: “Minu jaoks oli väga üllatav. Olen esimest korda jazzkontsertil. Väga vaimustatud olen. Ma ei uskunud, et sellise muusikaga nii palju öelda saab. Suurepärane.”

Reet (50), tehnik (elektroonika): “Tulin näitusele ja kuulsin muusikat. Võlus hetkega. Viimased lood olid eriti head ja hingest mängitud. Kohe südamest. Tundsin osalust. Mulle kontsert meeldis.”

Alar Vasemägi (36), firmajuht: “Meeldis. Villu Veski on alati tasemel. Kallusted olen pisut vähem kuulnud. Minu jaoks oli üllatavad need põhjala saatre hääled – ma ei teadnud, et see on nende projekt. Muusika jõudis rahvani. Mulle tundus, et nad olid isegi publiku reaktsioonist üllatunud. Hea kontakti said.
Mina kuulun muidu nende inimeste hulka, nagu esinejad ütlesid, kes tulevad vahel kontserdile kuna väljas on ilus ilm. Tasus tulla igal juhul.”

Patrick (šotlane), reisikirjutaja: “Väga kena. Meenutas mulle Jan Garbareki ja tema muusikat. Mõned Garbareki teemad kõlasid täna ka. Armastan põhjamaist saksofoni. Õhkkond oli väga meeldiv, inimesed olid tõeliselt protsessi kaasa haaratud.”

Anneli Lepp Jazzkaare pressikeskusest