fbpx

Jazziauhindade võitjad teada!

26. aprill 2011

Elioni Jazziauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid jazzmuusikuid nende  kolmel viimasel aastal tehtud tööde ja saavutuste eest. Sel aastal pälvib auhinna pianist ja helilooja Kristjan Randalu.Viimase kolme aasta jooksul on ta kontserte andnud koos paljude maade muusikutega ja salvestanud nii kodu- kui välismaal selle aja jooksul 8 heliplaati. Randalu kontserdigraafiku tihedusest räägib fakt, et ainuüksi selle aasta aprillis on ta andnud väga vastustusrikkaid kontserte – koos USA kitarristi Ben Monderiga esineti New Yorgis, Montrealis esitas Randalu koos sealse kammerorkestriga oma orkestriteoseid, sel pühapäeval mängis ta Stuttgartis AllStars bändis, Jazzkaarel osaleb ta kaheksal kontserdil ning mais ootavad teda ees mitmed põnevad kontserdid, sealhulgas tuneesia udivirtuoosi ja vokalisti Dhafer Youssefi kvartetiga. Kristjan Randalul on suurepärane mängutehnika ja vormitunnetus ning oskus leida oma tugev positsioon erinevate muusikute ansamblites.

Elioni Jazziauhinna annab üle Elioni juhatuse esimees Valdur Laid. Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka 3200 euro suurust stipendiumi, maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu valmistatud temaatilist skulptuuri ning võimalust salvestada oma kontserdikava Eesti Televisoonis. Žüriisse kuulusid kontserdikorraldajad ja muusikakriitikud ning Eesti Jazzliidu, Jazzkaare ja Elioni esindajad.

Noore Jazzitalendi Auhinna pälvib Joel-Rasmus Remmel. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26aastast andekat muusikut, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma loomingu ja tegevusega. 21-aastasel pianistil on oma trioga küps kontserdikava, millega ta esines ka tänavusel Jazzkaarel, ta osaleb paljudes ansamblites ja esineb muusikutega nagu Raul Sööt, Siim Aimla, Raivo Tafenau, Mihkel Mälgand, Ara Yaralyan, Taavo Remmel, Markus Ketola, Tanel Ruben, Aleksandra Anstal, Ahto Abner, Ain Agan, Mart Soo, Kadri Voorand, Hedvig Hanson, Laura Junson, Anna Põldvee jpt. Noore pianisti esinemised on emotsionaalsed ja tehniliselt laitmatud. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, auhinna Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare järgmise kontserdihooja jooksul.

Jazziedendaja Auhinna pälvib Toivo Unt. Jazziedendaja Auhinna eesmärk on tunnustada üksikisikut, kes on oma tegevusega andnud suure panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt  algatas Eestis noorte jazzartistide võistluse, kust on tuule tiibadesse saanud paljud eesti noored lauljad ja viimastel aastatel ka instrumentalistid. Võistlus on saavutanud märkimisväärse rahvusvahelise haarde ja tuntuse pakkudes parimatele noortele esinemisvõimalusi mitmetel rahvusvahelistel festivalidel. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ja vabapääsmed kõigile Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu korraldatavatele kontsertidele hooajal mai 2011 – aprill 2012.Nii Elioni Jazziauhind , Noore Jazzitalendi Auhind ning Jazziedendaja Auhind on Eestis aprillis tähistatava Jazzikuu iga-aastane traditsioon. 2011. aastal pälvis Elioni Jazziauhinna Raivo Tafenau (varasemad võitjad Jaak Sooäär, Tanel Ruben ja Siim Aimla), Noore Jazzitalendi Auhinna Peedu Kass ja parimaks jazziedendajaks valiti Boris Parshin Narvast.

22. Rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 20.-30. aprillini 14 Eesti linnas. Festivali suurimad toetajad on kuldsponsor Elion, SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn. Festivali peasponsorid on ametlik majutuspartner Sokos hotel Viru, Eesti Päevaleht ja Ergo kindlustus.

www.jazzkaar.ee