Jazzikino Energia avastuskeskuses

28. märts 2010

Koostöös Jazzkaare ja Eesti USA Saatkonnaga näidatakse Energia avastuskeskuse planetaariumis aprillis jazzitemaatilisi dokumentaalfilme ning toimuvad kohtumised jazzmuusikutega.

Koostöös Jazzkaare ja Eesti USA Saatkonnaga näidatakse Energia avastuskeskuse planetaariumis aprillis jazzitemaatilisi dokumentaalfilme ning toimuvad kohtumised jazzmuusikutega.

Filme näidatakse kaks korda päevas E – R ning kahel laupäeval, 10. aprillil ja 24. aprillil, kui toimuvad “Avasta jazz!” perepäevad tööinimestele, kes nädala sees meie majja ei satu.

Filmid sobivad nii keskkoolinoortele inglise keele kui ka muusikatundide täienduseks, samuti tudengitele ja kõigile, kes tahavad selle muusikavaldkonna kohta rohkem teada.

“Esmakordselt näidatakse Jazzikuu raames jazziajaloo dokumentaalfilme Energia avastuskeskuses, mis on suurepärane võimalus tutvustada väärtmuusikat erilises atmosfääris ja formaadis ka lastele, noortele ja peredele,” ütles Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.

Filmid on inglise keeles ja neid saab vaatama Energia avastuskeskuse piletiga. Kinoseanss on tasuta!

Kavas on 30-minutilised lühifilmid, mis tutvustavad erinevaid jazzi pille ja stiile ning 1,5-tunnised põhjalikumad dokumentaalid, mis keskenduvad jazziajaloole. Lühidokumentaalides on teejuhiks tunnustatud jazzpianist Ramsey Lewis. Filmides on palju muusikat ja esitajateks USA jazzi suurkujud nagu Ray Barretto, Tony Bennett, Chris Boti, Dave Brubeck, Chick Corea, Robet Cray, Joey Defrancesco, Georg Duke, Kurt Elling, Benny Golson, Roy Hargrove, Al Jarreau, Ivan Lins, Marcus Miller, Keb` Mo`, Jane Monheit, Oscar Castro-Neves, Eddie Palmieri, John Pizzarelli, Lee Ritenour, David Sanborn, Dr. Lonnie Smith, Billy Taylor, Clark Terry, Dave Valentin, Phil Woods ja teised.

1,5-tunnised dokumentaalid räägivad jazzi juurtest, selle kujunemisest dixieland`i, ragtime`i ja blues`i baasil; kuldajast Chicagos ja New Yorkis;1920–30 aastate jazzi õitsengust; swingist; jazziga kaasas käinud narkootikumide katkust; rythm & blues`ist; Bossa Nova jazzist ja paljust muust. Filmides tutvustatakse kõiki kuulsamaid USA jazzmuusikuid läbi ajaloo.

Seansside ajad ja täpne info on kodulehel www.energiakeskus.ee.

Lisainfo: Kertu Saks, Energia avastuskeskuse juhataja 5155 251
Marju Kask, Jazzikuu projektijuht, 6660030