fbpx

Jazzimadinal lustisid suured ja väikesed

21. aprill 2013

Jazzkaar ei ole mõeldud ainult täiskasvanutele. Festivali teisel päeval, kaunil päikesepaistelisel laupäeval, haarasid lava Reigo Ahven, Siim Aimla ja Kirsiõied, kes andsid nii suurtele kui väikestele kuulajatele ühte puhkepäeva väga sobiliku energialaengu. Ilus ilm, kaunis muusika ning hea tuju tõid kokku pea terve saalitäie lapsi ja nende vanemaid ning ka vanaemasid-vanaisasid.

Lustlik Reigo Ahven pakkus lisaks trummide mängimisele ka huumorit nii lastele kui nende vanematele. Alustuseks õpetati lastele, kuidas üldse jazzikontserdil käituda. Noorem publik sai lisaks kuulamisele erinevate rütmipillide abil ka ise muusikat teha. Kontsert võttis kohati üsna lärmakad pöörded, kuid pakkus seejuures palju rõõmu ja lõbu.

Publiku käest küsis muljeid Maarja Hindoalla.

Evelin (33), Eesti Kaitseväe haldusnõunik: Muidugi oli väga vahva, super kihvt. Ma arvan, et just see muusika nii lastepäraseks muutmine ja sihtrühmale lähedale toomine oli hea. Me oleme koos pojaga Jazzkaarel juba mitmendat korda, loomulikult võiks selliseid kontserte rohkem olla.

Kaarel (5): Mulle meeldis see, et lapsed said ise muusikat teha. Mina mängisin trummi, torupilli mängisin ka, see oli naljakas.

Kristel Sooaru (39), moetööstus: Ma arvan, et see vaba õhkkond oli kõige toredam, et lapsed said ennast hästi tunda ja see jazzikoolitus oli väga hea. Me üritame lastega ikka iga aasta Jazzkaarel käia korra või paar.

Marko (30), hotellindus: Lapsed said pilli mängida, sai rahulikult kuulata ja see meesterahvas, kes lava peal oli, viis publikut hästi muusikasse sisse.

Jana (29), juura: Ma arvan, et selliseid kontserte võiks olla rohkem, sest kui oodatakse, et lapsed on nii-öelda jazzi tulevik, siis võiks hakata neid varakult selleks ette valmistama, hiljem tulevad ju muud huvid.

Toomas (49), ehitus: See atmosfäär oli selline vaba ja muusikud suhtlesid rahvaga. Aga jazz on natuke uus meile, Jazzkaarel oleme esimest korda. Minu meelest võiks selliseid kontserte rohkem olla, kus saaks kogu perega käia. Pärast tänast tundub, et võiks Jazzkaart veel külastada.

Liina Steinberg (33): Mulle meeldis see kontsert, aga mitte nii palju kui eelmise aasta kontsert, mis oli lastele, kus oli taanlaste-rootslaste ühisbänd. Lapsed nii agaralt mängisid lava ees nende instrumentidega, et bändi ei olnud väga kuulda ja lapsed olid väga erinevas vanuses ka – kes sai aru, mis neile öeldi, kes ei saanud aru, see müra oli lihtsalt üsna suur. Oli hea, aga kui võrrelda eelmise aastaga, siis eelmine aasta oli parem.

Merepaviljon, 20. aprill 2013, kell 14:00
Lastekontsert „Jazzimadin“: Reigo Ahven, Siim Aimla ja Kirsiõied

Koosseis:
Siim Aimla – saksofon, flööt
Mart Soo – kitarr
Marti Tärn – kontrabass
Joel Rasmus Remmel – klahvpillid
Reigo Ahven – trummid