fbpx

JazzIn Sister 1. märtsil kell 16.00 Kumu auditooriumis

25. veebruar 2014

Rõõmsates kevadistes rütmides ja helivärvides tuleb 1. märtsil oma täispika kavaga kuulajate ette vokaalkvartett JazzIn Sisters. Neli neidu – Maris Aljaste, Vivi Maar, Viveli Maar ja Marit Kiiker, kes kõik on laulmist Otsakoolis õppinud ja solistidena esinenud nii kontsertidel kui konkurssidel – otsustasid ühendada hääled ja nautida lisaks sooloesinemistele ka ansamblilaulu. 

Et neil kõigil oli eelnevaid kogemusi kooridest ja ansamblitest, sobitusid hääled õige pea suurepäraselt. Juba esimesel konkursil Roundtable läks neil väga hästi, see andis indu ja inspiratsiooni. 

 

Oma kuulumist vokaalansamblite eliitklassi on jazziõed tõestanud nii Eesti konkurssidel kui ka Euroopa mainekal rahvusvahelisel vokaalansamblite konkursil Tampere Sävel, kus nad pälvisid mullu tugevas konkurentsis teise koha.

 

Nelikul on väga hea kontakt oma n.ö. toetusmeeskonnaga, lugusid on ansamblile seadnud paljud väga tuntud muusikud nagu Meelis Vind, Siim Aimla, Pärt Uusberg, Kirke Karja, Tiit Saluveer jt. Seega pole ohtu, et kava muutuks ühenäoliseks. Isikupära annavad kvartetile oma kõla, lauludevalik ja muidugi tõlgitsus. Säravad vokaalansamblid The Pointers Sisters, The Andrews Sisters ning Laine on tegevuse lõpetanud, aga see on põhi, kust tasub edasi minna. 

 

JazzIn Sistersil ongi valmis on saanud täispikk kava, mis ootab kontserti ja ka plaadile jõudmist. Kontserdi tuumiku moodustavad neidude lapsepõlvest pärist laulud, nagu „Kevadel“, „Kus on koduke“, „Karvast sõpra oodates“, „Unelaul“, „Tige tikker“ ja paljud teised. JazzIn Sister esitab a cappella laulude kõrval lugusid suurepärastest muusikutest koosneva trioga, kus mängivad Mathei Florea klahvpillidel, Janno Trump bassil ning Ahto Abner trummidel. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Hooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse saatkond. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee

Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

Vaata lisa www.jazzkaar.ee