Jazzipäev Raekoja platsil

10. juuni 2010

11. juunil toimub Raekoja platsil vanalinnapäevade raames Eesti Jazzliidu ning Tallinna linnavalitsuse koostöös korraldatav jazzikontsert, kus esinevad mitmed Eesti tipud.

11. juunil toimub Raekoja platsil vanalinnapäevade raames Eesti Jazzliidu ning Tallinna linnavalitsuse koostöös korraldatav jazzikontsert, kus esinevad mitmed Eesti tipud. Jazzipäeva eriprogramm algab kl 13 ning üles astuvad teiste seas Sooäär-Vaigla-Ruben trio, Kadri Voorand Quintet, Tom-Tomm Quintet ning Hedvig Hansoni kvartett.

Klassikalise kitarri-powertrio Sooäär-Vaigla-Ruben repertuaari moodustavad jazz- ja popmuusikastandardid jazzrocki kastmes, Juba aastaid koos mängivalt triolt on ilmunud ka kaks CD-d: “no99 jazzklubis” ja “Tuljak”. Trio on rohkem kui kümneaastase tegutsemise jooksul mänginud häid lugusid nii eesti kui maailma evergreenide ja standardite varasalvest.

Kadri Voorand on noor Eesti jazzlaulja ja -helilooja, kes hiljuti pälvis auhinna “Noor Jazzitalent 2008”. Omapärane improvisatsioon ja helilooming on toonud talle palju auhindu nii Eestis kui võõrsil. Klaveriõpinguid alustas Voorand noores eas, mängides samal ajal ka folk-viiulit ja lauldes oma ema juhitud rahvamuusikaansamblis. Jazziharidust on Kadri omandanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ja Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Voorandi muusika varieerub žanriliselt kaasaegsest jazzist kuni pop/latin-muusikani välja. Aastal 2009 ilmus Kadri Voorandi esikalbum “Tunde kaja”, millel kõlab originaalmuusika. Teiste hulgas kõlab Voorandi hääl ja looming ka näiteks vokaalansambli Sheikid plaadil, hiphop-albumil “Element – Alumiinium LP” ja Tanel Rubeni plaadil “Kogutud Rikkus”.

Toomas Rull on oma muusikuteel läbi sõitnud tuhandeid kilomeetreid. Ta on kogenud muusik erinevates žanrites ning teinud koostööd paljude ansamblitega nagu Retro, Avicenna, Ruja, Saxappeal Band, Basic Concept, Tulli Lum, L’Dorado, Tüng, Dagö, Kiigelaulu kuuik, Ultima Thule, Rull’s Royce ja paljud teised. Loetelu kolm viimast on talle ka kõige olulisemad ja südamelähedasemad. Rull on osalenud umbes 90 heliplaadi salvestamisel, millest tema autoriplaadid on «Rull’s Royce – Rull’s Choice» (2002), «Eesti hääled» (2005) ja «Going North» (2006), mis tõi talle 2007. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta jazzartisti tiitli. Samuti on Toomas Rull hinnatud pedagoog Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Ligi 30-aastaseid pillimängu kogemusi annab ta edasi ka hiljuti valminud “mängi kaasa”-tüüpi löökpilliõpikus “Tom-Tomm”. Toomase kaasmuusikud kvintetis on Jürmo Eespere, Raun Juurikas, Raul Sööt ja Mihkel Mälgand.

Hedvig Hanson on sündinud Tartus, muusikalist haridust omandanud Tõrva Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakoolis, mille lõpetas klassikalise klaveri erialal. Edaspidi olnud iseõppija. Peale “Kahe takti” võitu (1993) on Hedvig koostööd teinud erinevates pop- ,soul – ja klubimuusikaprojektides. Debüütplaat “Love For Sale” koos Eesti parimate jazzmuusikutega avas suuna jazzile. Järgmine album “Let Me Love You” koosnes juba Hedvigi enda lauludest. Edukamad plaadid siiani on olnud “Tule Mu Juurde” (2001) ja “Kohtumistund” (2008). Kaks plaati – “What Colour Is Love ” (2003) ja “You Bring Me Joy” (2005) on avaldatud Universal/Emarcy plaadifirmas. Neil aastatel andis Hedvig Hanson Group kontserte Euroopas – Saksamaal, Hispaanias, Iirimaal, Austrias, Taanis, Šveitsis. Tähtsamatest auhindadest kuuluvad Hedvigile Eesti Raadio Muusiku auhind (2005) ja Eesti Muusikaauhinnad – parim jazzartist ja naislaulja 2001, 2003 ja parim jazzartist 2008. Uut stiili enda jaoks avastas Hedvig “Ema laulude ” plaadiga (2006), kui tema muusikat rikastasid vanad rahvalaulud. Hedvigi peamiseks lavapartneriks on kitarrist Andre Maaker, kellega koos on loodud ka plaadifirma KUULA! (www.kuula.ee). Viimasel ajal kirjutab Hedvig artikleid jazzist ja jazzmuusikutest ajalehes “Postimees”. 2009. aasta lõpus ilmub Hedvig Hansonilt kogumikplaat “Armastuslaulud”.

Jazzipäev Raekoja platsil:
13.00 Mul meeles veel… (Heli Vahing & parimad sõbrad)
14.00 Chet Baker “Time after Time” – Brian Melvin Project
15.00 Eesti Jazzliit esitleb: Sooäär-Vaigla-Ruben trio
16.00 Eesti Jazzliit esitleb: Tom-Tomm Quintet
17.00 Eesti Jazzliit esitleb: Kadri Voorand Quintet
18.00 Eesti Jazzliit esitleb: Hedvig Hanson Quartet
19.00 Tuletõrjeühing
20.00 Uno Loop 80 – juubelikontsert koos Otsakooliga