fbpx

Jazzis ainult tüdrukud Käsmus

22. mai 2013

Esmakordselt toimub Käsmu Kaunite Kontsertide raames jazziõhtu koostöös Jazzkaarega. 4. juunil saab publik kuulda üht menukamat spetsiaalselt Jazzkaareks valminud kontserdikava „Jazzis ainult tüdrukud“.

Naised teevad Eesti jazzilavadel praegu ilma. Seetõttu saab Käsmu jazzikontserdil kuulda ainult „õrnemat“ sugupoolt ja otseloomulikult on need säravad-särtsakad-enesekindlad lauljad; ikka vaid parimad. Seekordsel kontserdil on küll veidi vähem soliste kui 2012. aasta Jazzkaarel, kuid see-eest aastuvad üles väga emotsionaalsed ja isikupärased lauljad Hedvig Hanson, Kadri Voorand, Helin-Mari Arder, Laura Põldvere ja Anna Põldvee. Kontserdil saab kuulda eri stiile klubijazzist bossanoovani ja bluusist pop-jazzini.

Hedvig Hanson on kõige järjepidevam jazzlaulu viljeleja Eestis. Paar tema albumit on ilmunud maineka Emarcy plaadimärgi alt ja jõudnud Euroopa kuulajateni. Tihti võtab ta aluseks eesti estraadiklassika, kus lood saavad värske jazziliku tõlgenduse; lauljatar on ka ise paljude lugude autor. Kindlasti on tema esituses rohkem hingelist lähedust soul-muusikale kui ühelgi teisel eesti artistil.

Kadri Voorand kehastab uue generatsiooni uut lähenemist jazzile. Ta on julge, loominguline ja kompromissitu. Näib, nagu suudaks ta ükskõik millised värsid jazzirüüsse panna ja improviseerida mistahes teemal. Kadri õpetab EMTA-s jazzlaulu.

Helin-Mari Arder nagu Hedvig Hansongi on andnud uue elu paljudele eesti lugudele. Südamelähedased on talle ka bossanovad ja šansoonid.

Laura Põldvere on üks populaarsemaid noori poplauljaid. Ta õpib EMTA jazziosakonnas ning paistab laval silma julge improvisaatori ja andeka lauljana. Koos Tõnu Naissoo trioga salvestatud jazziklassika album anti välja Jaapanis.

Anna Põldvee teeb oma bändi Unna Torm. See on värske moekas muusika koos heade noorte jazzmuusikutega.Teda võib kuulda ka muusikalilavadel.

Kontsert toimub teisipäeva, 4. juuni õhtul algusega kell 20 Käsmu Ingmani Merelaval.

Piletite hinnad eelmüügis Piletilevis 14.-/12.-.
Piletihind toimumise päeval ja kohapeal kõigile 15.-

Lisainfo: http://www.virufolk.ee/kkk2013