fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 1995

29. aprill 2014

21. -23. aprill 1995 

16 kontserti Tallinnas

116 muusikut, 19 koosseisu, 8 riigist

6 kontsertpaika – Sakala keskuse suur ja väike saal, Café Amigo Viru hotellis, Kunstiülikool, Niguliste kirik, Estonia Talveaed, lisaks üle terve Sakala toimuv Puhh’i Rave lastele

6000 kuulajat

Jazzkaar kolis kevadesse! See oli peaaegu nagu uus rõõmsam algus. Nii jäi kahe festivali toimumise vahele küll kõigest pool aastat, kuid tulevikuväljavaade oli nõnda parem – seepärast, et nii sai teha koostööd meist põhja- ja lõunapool toimuvate festivalidega.

Seekord oli Jazzkaar küll pisut väiksem, kuid tipphetked tundusid seda säravamad. Suupilli- ja vilistamise meister Toots Thielemans ajas Sakala keskusesse uudistama tulnud rahva päris pöördesse ning Ray Anderson tuli laulu ja trombooniga Jazzkaarele tagasi. Tema naerusuine, kiiksuga jazz tekitas nii helge meeleolu, et võib-olla just see inspireeriski järgnevatel aastatel kasutusele võtma nakatavalt rõõmsameelset tunnuslauset: Jazzkaar toob kevade!

Teist korda toimunud Jazz Rave valmistas suure üllatuse nii korraldajatele kui hingelt noortele muusikasõpradele! Valter Ojakäär nägi esimest korda elus, et jazzikontserdile oli nii suur tung, et lõppesid piletid. Kuula Klassikaraadio saadet siit.