fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 1996

29. aprill 2014

18. -21. aprill 1996

24 kontserti Tallinnas

161 muusikut, 26 koosseisu, 9 riigist

7 kontsertpaika – Sakala keskuse suur ja väike saal, Café Amigo Viru hotellis, Kunstiülikool, Niguliste kirik, Estonia Talveaed, Tallinna Jazziklubi, lisaks üle terve Sakala toimuv lasteüritus Pipi ja sõbrad lastele

7500 kuulajat

1996-s oli aasta, mil Jazzkaar alustas festivali juba pea uhkelt püsti. Paar eelmist toimumiskorda oli toonud peaesinejaid uudistama täissaali ning kuulajad viisid lahkudes kaasa hea tunde, mis ei lahtunud ka siis, kui saaliuksed nende seljataga sulgusid. Vähehaaval oli Jazzkaarele hakanud tekkima hea maine, mis iga uue õnnestumisega üha kasvas. Üllatavalt hästi kõlas sellega kaasa festivali uus tunnuslause “Jazzkaar toob kevade”, milles omal kombel kõlas samasugust entusiasmi ja positiivsust, mida võisid ehk tajuda ka kontsertide külastajad. Muidugi mitte alati ja mitte kõikjal, millel oli nimeks Jazzkaar, kuid hea tunde filter aitas muusikast rõõmu tunda siiski mõne pügala võrra kirkamalt. 

1994-ndal Joe Zawinuli grupiga Jazzkaarel mänginud bassist Gerald Veasley ei suutnud toonast elamuse vaimu äratada, kuid see-eest siinsele kuulajale täiesti tundmatu vokaalgrupp New York Voices tekitas sellise vaimustustormi, pannes saalitäie eestlasi laulma, mida alles andis mäletada.

Kitarrist Ain Agan räägib kitarrist Ants Laigist, kellega ta sellel Jazzkaarel koos mängis. Kuula Klassikaraadio saadet siit.