fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 1997

29. aprill 2014

17. -20. aprill 1997

23 kontserti Tallinnas, lisaks 1 kontsert Tartus ja 1 Pärnus 

180 muusikut, 31 koosseisu, 15 riigist

7 kontsertpaika Tallinnas – Sakala keskuse suur saal, Café Amigo Viru hotellis, Rotermanni Soolaladu, Taivo Sillari jazzisalong, Eeslitalli ööklubi, Hollywood klubi, Kaarli kirik, Ervin’s Tex-Mex ning Vanemuise väikene majaTartus ja Mai keskus Pärnus

8000 kuulajat

Jazzkaar-Jazzkaar-Jazzkaar… Festival jõudis 1997. aastal kaheksanda toimumiskorrani ning selleks ajaks oli publik jazzipeo juba kindlalt üles leidnud – rahvast saalidesse jagus ja juhtus isegi nii, et suisa ülearu jagus.

Selle korra tähtsaim idee oli tähistamine. Nimelt möödus siis 30 aastat legendiks saanud Tallinna Rahvusvahelisest Džässifestivalist, kus oli esinenud ka Charles Lloydi kvartett. Vahepeal vanameistriks saanud saksofonist tuli nüüd jälle Tallinnasse muusikat tegema. Teine oluline, rõhutamist vääriv detail oli bossa ja maailmamuusika edukas kaasamine festivaliprogrammi. Toimus bossanoova edukas dessant Jobimide enestega. Jan Garbarek tekitas kirikus segaduse ja Mari Boine loitsud Karla katedraalis. Kuula Klassikaraadio saadet siit.