fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 1998

29. aprill 2014

22.-26. aprill 1998

27 kontserti Tallinnas, lisaks 1 kontsert Narvas ja 1 Pärnus

134 muusikut, 25 koosseisu, 11 riigist

5 kontsertpaika Tallinnas – Sakala keskuse suur ja väike saal, Café Amigo ja restoran Merineitsi Viru hotellis, Sossi klubi ning klubi Energeetik Narvas ja sanatoorium Tervis Pärnus

8000 kuulajat

1998 oli taas ühe kireva Jazzkaare aasta. Kui peaesinejad oleksid mänginud koos ja samal laval, oleksid ristunud lõbus bluegrass, saksofoniga hip-hop-klubibiit ja silmapiiri taha unistavad ECM-i kõlaväljad. Festival oli juba täiesti oma rütmis. Suurte ja väikeste kontsertidega, tasaste ja lärmakate muusikutega, lõbusa ja süüviva heliga. Väikeste variatsioonidega olid laias laastus umbes samasugused ka järgmised Jazzkaare festivalid. Ja tavapäraseks sai ka peaaegu alati täide läinud ootus, et siit saab elamusetäpikesi, mida kaua mäletada. Seekordsetest oli üks tugevamaid elamusi selliseid, mis sisenes inimesse jalgade kaudu. 

Saksofonimees Courtney Pine biitis ja hoppis ning terve saal tantsis kui üks mees (isegi Valter Ojakäär seadis sammu). Helimaastikke maalis John Abercrombie. Bela Fleck tinistas virtuoosselt bandžot. Jazzkaare debüüdi tegi Michael Jackson ja Gilles Peterson tuli jazzreivile tagasi. Kuula Klassikaraadio saadet siit.