fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 1999

30. aprill 2014

21.-28. aprill 1999

31 kontserti Tallinnas, lisaks 1 kontsert Narvas, 1 Pärnus ja 1 Tartus

214 muusikut, 44 koosseisu, 15 riigist

7 kontsertpaika Tallinnas – Sakala keskuse suur ja väike saal, Kaarli kirik, Von Krahli teater ja baar, Tallinna Kinomaja, Café Amigo Viru hotellis, Sossi klubi ning Vanemuise Kontserdisaal Tartus, klubi Energeetik Narvas ja Waldorf Factory Pärnus

8000 kuulajat

1999 oli Jazzkaare esimene tõsisem sünnipäev – festival sai kümneseks! Arvestades kõiki asjaolusid karmide 90ndate taustal – mis tähendab turbulentsi Eesti majanduslikus seisukorras, kõike seda loksuvat ebakindlust ja ka suuri lootusepuhanguid – oli püsimajäämine tõsine saavutus. Aga ega siis keegi seda nõnda vaadanud. Jazzkaar tõi ikka aasta-aastalt kevadet ja toredat muusikat – mitmele maitsele ja päris nakataval moel. Muusikasõbrale polnud siin küsimus mitte eksistentsiaalset laadi, vaid pigem ootus-rõõmsalt emotsionaalne ja elamusejanune. Siit sai vahel ka vaimuvärskendust. Tsiteerides ajalehes kirjapandut, siis: …Vabadus, piiride puudumine, improvisatsioon… Jazzkaar. 

Jazzkaare avakontserdi avaloo kirjutas Lepo Sumera. Joe Zawinul mängis jälle siin, Ray Anderson oli aga juba kolmandat korda Tallinnas. Maailmamuusikalaval staaritses Värttinä, musti rütme müdistas Jungle Funk. Ning me ei saanudki teada, mis häiris kitarrist Terje Rypdalit. Valter Ojakäär ja Anne Erm vaatasid üle õla tagasi – kuula Klassikaraadio saadet siit.