fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 2000

30. aprill 2014

23.-30. aprill 2000

30 kontserti Tallinnas, lisaks 2 kontserti Narvas, 2 Pärnus, 2 Viljandis ja 3 kontserti Tartus

172 muusikut, 46 koosseisu, 12 riigist

9 kontsertpaika Tallinnas – Sakala keskuse suur ja väike saal, Kaarli kirik, Estonia Kontserdisaal, Õpetajate Maja, Tallinna Raekoda, Sossi klubi, Café Amigo Viru hotellis, uus kuum tantsukoht Koloss (Tartu mnt 82) ning klubi Energeetik Narvas, klubi Lounging Pärnus, Viljandi Kultuurimaja, Vanemuise Kontserdimaja, Illegaard ja klubi Atlantis Tartus.

10 000 kuulajat

Uude aastatuhandesse astus Jazzkaar kindla sammuga. Maailmamuusika päev oli festivalikavasse kirjutatud juba suurte tähtedega ning ööhakused noortele mõeldud tantsubiidiga üritused tõmbasid ligi hulga rahvast. Pealaval ehk fookuses oli mitmesuguseid esinejaid ja nende seas loomulikult ka rahvusvahelise tuntusega jazziartiste. Neid pandi tähele ja neid kiideti hiljem ka kõige rohkem. Üllatus küll, aga nende seas, kes sel korral festivalil särasid, oli ka Peeter Volkonski. Paljudele oli nüüd selgeks saanud, et Jazzkaare ainus rutiin on lakkamatu muutumine, tore õhustik ja vahvad muusikalised üllatused – suured ja väikesed. 

Vahepeal kuulsaks saanud Nils Peter Molvaer tuli tantsiskledes tagasi; Osibisa rõõmsad päikeserütmid; Chicago Beau ütleb, et valge nahavärv ei sobi bluusiga kokku; Garmarna detsibellid lõid  Maailmamuusika Päeva kõrvad lukku; miks ja kuidas sonimütsis Peeter Volkonski Armstrongiks kehastus; vabaimprovisatsiooni õnneloosid. Kõike seda saab Klassikaraadio vahendusel järele kuulata siit.