fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 2001

30. aprill 2014

23.-29. aprill 2001

33 kontserti Tallinnas, 11 kontserti Tallinnast väljas – Pärnu, Tartu, Haapsalu, Viljandi, Narva

183 muusikut, 34 koosseisu, 14 riigist

8 kontsertpaika Tallinnas – Õpetajate Maja, Eesti Draamateater, Tallinna Raekoda, Von Krahli teater ja baar, Sakala keskuse suur ja väike saal, Café Amigo, Klubi Koloss

12 000 kuulajat

2001 – siit alates kasvas Jazzkaare külastajaskond järjepanu mitu aastat. Nii nagu ka kõik siin kiiresti võrsuvas ja edenevas Eesti Vabariigis aina kasvas ja arenes. Ja kontserte oli üha rohkem ja ka esinejaid rohkem ning Jazzkaar üritas kontsertide kaudu endast rohkem teada anda ka väljaspool Tallinna. Ikka mängiti ja lauldi bossat ja maailmamuusikat, kuulati jazzi uute tuulte vihinat ja tuldi varmalt kohale ameerika jazzikuulsusi kuulama. Ning Silvi Vrait – see mitme lauljanäo ja suure hingega hääl – tegi Jazzkaarel tagantjärele ära oma 50. juubeli kontserdi. Kõige lõpuks nentis ajaleht Sirp, et Jazzkaar ja Eesti kultuurimaastik on lahutamatult kokku kasvanud.

Nii meelitas Mike Stern kohale kitarrifännid; Eliane Elias hoidis bossakontserdil bossa ja lauluhääle vaka all; Vicente Amigo flamenco oli magnet; Hammond-orel sulatas südamed; kuubalane Omar Sosa andis unustamatu kontserdi; pikast bussireisist väsinud staar-ansambel laval ei toibunudki. Kuula Klassikaraadio saadet siit.