fbpx

Aasta-aastalt: Jazzkaar 2005

30. aprill 2014

22.-30. aprill 2005

34 kontserti Tallinnas, lisaks kontserdid Haapsalus, Narvas, Tartus ja Viljandis 

212 muusikut, 36 koosseisu, 17 riigist

13 kontsertpaika Tallinnas – Sakala keskuse suur ja väike saal, Café Amigo Viru hotellis, Paks Margareeta, Hobuveski, Kiek in de Kök, Väravatorn, Kaarli kirik, Eesti Draamateater, Von Krahli baar, BonBon Jazz Lounge, Vanalinnastuudio, Rock Café

14 000 kuulajat

Charles Lloyd on tagasi ja mängib oma helimeditatsioone kirikus, ning ka Omar Sosa on tagasi. Neid, kes tema eelmise korra suurepärast kontserti mäletavad, on küllaga. Nad tulevad tagasi oodatud külalistena ja mängivad taas võrratud kontserdid. Oma esimese kontserdi siin mängib aga Avishai Cohen. Teda ei tunne veel keegi, aga järgmistel kordadel joostakse tema kontsertidele juba tormi – Iisraeli mehe muusikas on midagi erilist. Lisaks teeb hääleakrobaatikat prantslane Mederic Collignon, Dhafer Yousser räägib lindudest, saksofonikuulsus Greg Osby tuleb Jazzkaarele võõra bändiga ja äge “akordionimees” Kimmo Pohjonen püüab pilke.

Natuke nukker vari on selle festivali kohal. Juba on teada, et järgmist korda enam Sakala keskuses ei tule. Sinna tulevad kraanad, buldooserid ja ehitusmehed. Juba sel korral ei ole saalis enam toole ja kõledus hiilib igast nurgast. Muusika sädelus aitab seda unustada. Mis Jazzkaarest edasi saab, ei tea veel keegi. 

Kuula Klassikaraadio saadet siit.