fbpx

Jazzkaar 2016 programmi lisandus kuum klubiartist!

21. märts 2016

Jazzkaare kavva lisandus klubiartist Mark de Clive-Lowe ansambliga CHURCH! Bändi külalisena teeb kaasa Londoni soulilauljatar Tawiah. Kontsert toimub Jazzkaar 2016 raames reedel, 29. aprillil kell 22 Vabal Laval. Piletid müügil alates tänasest ja esimesed 100 piletit saadaval erihinnaga 10 eurot!

 

Mark de Clive-Lowe on üks meie aja innovatiivsemaid live-esinejaid ja produtsente. Klahvpillimängija, helilooja, DJ ja produtsendina on ta tuntud klubilavadel üle maailma. Oma efektsetel ülesastumistel segab Mark de Clive-Lowe live-elektroonika kokku vanakooli jazziga, luues muusikat otse laval – tema maagilisest puudutusest hakkavad elama nii klahvpillid, süntesaatorid kui heliplaadid. Moodne orkester CHURCH pakub elektrifitseeritud sädet nii kehale kui meelele, liites spontaanselt jazzi hiphop-toonide, house-ja broken beat-rütmidega.

Jaapani ja Uus-Meremaa juurtega muusik alustas klaveriõpingutega 4-aastaselt. Teismelisena sukeldus ta jazzimaailma ja juba 90ndail sai temast juhtfiguur Inglismaa jazz’i ja moodsaid rütme siduvas broken-beat skeenes. Ameerikas on ta samuti hinnatud klubiesineja, meistriklasside korraldaja ja produtsent. Aastate jooksul on ta osalenud 250 heliplaadil ja teinud koostööd selliste maailmakuulsate artistidega nagu Jill Scott, Jody Watley, Omar, DJ Spinna jt.

 

Koos Mark de Clive-Love’iga on Tallinnasse tulemas ka bänd CHURCH. Londoni neo-soul lauljatar Tawiah on Gilles Petersoni ja BBC 3 poolt olnud nomineeritud aasta silmapaistvaimaks uustulnukaks. Tawiah on juba esinenud suurtel festivalidel, tema võimas hääl ennustab lauljatarile peatset tähelendu. Flötist-saksofonist Finn Peters lööb kaasa rohkem kui 200 heliplaadil, tema Finntet on korduvalt valitud BBC Radio 3 poolt aasta parimaks jazzansambliks. Itaallaste bass-trumm tandem Andrea Lombardini – Tommaso Cappellato on tuntud nii klubi- kui kontserdilavadel üle Euroopa.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallinna Sadam, Tallink, Aktaprint. Festivalikeskust aitab püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, festivalile aitavad kaasa Jazz Pesulad, Kodupaber, Viru Keskus ja MyFitness. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond ja Ungari Instituut.

 

Mark de Clive-Lowe CHURCH kontserdi piletid tulevad müüki 21. märtsil kell 12.00 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Esimesed 100 piletit saadaval soodushinnaga 10 eurot, seejärel on piletid saadaval tavahinnaga 20 eurot.

 

Täpsem info numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.