fbpx

Jazzkaar 2019: praktiline info

17. aprill 2019

30. korda toimuv Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar on julge avastusteotsija – alati teel sinna, kus parasjagu kõige põnevam. Sel põhjusel pakib Jazzkaar juba viiendat korda pillid lahti Tallinna ühes loominguliselt kõige pulbitsevamas kultuuriareaalis – Telliskivi Loomelinnakus, mida festivali välisajakirjanikud on võrrelnud New Yorgi SoHo ja Kopenhaageni Christianiaga. Kohvikuid ja kultuuri pilgeni täis linnaruum on festivali pidamiseks nagu loodud ja sel aastal tähistame üheskoos loomelinnaku 10. sünnipäeva.

 

Kevadise jazzipeo kontserdid toimuvad värskelt meie jaoks avatud Punases Majas ja kodusaalis Vabal Laval. Tule kohale kindlasti vähemalt tund enne kontserdi algust, et nautida festivalimelu. Punases Majas ootavad Sind kohvik, piletikeskus, fotonäitus, jazzijutud ja mõnusad kontserdid. Tule jala, ühistranspordi või jalgrattaga! Festivalialale ligipääs on lihtne ja avatud on jalgrattaparkla.

 

Jazzkaar on võtnud eesmärgiks väärtustada oma valikutes keskkonda ja mõistlikku eluviisi. Festival püüab koos oma partnerite ja publikuga anda parima, et tegutseda ümbritsevat austades. Juba traditsiooniliselt rakendame topsipandi süsteemi.

 

Jazzkaare kohvikupartner Reval Café on loonud festivaliks Punasesse Majja spetsiaalse menüü. Jazzist kuumaks köetud ruumi jahutab kodumaine Reval Gelato – tänavuse Jazzkaare erimaitseks on Eesti oma väemarjast valmistatud vitamiinirikas jõhvikasorbett. Kui maitsemeel igatseb midagi soolast, saab haarata nii tervislike hapusaia-võileibade, värske suitsulõhe, kimtši-salati kui ka vana hea klassikalise vahepala järele. Jazzitoidud loob peakokk Martti Koppel. Fännide rõõmuks on taas letile toodud värsked särtsukurgid oma tuntud headuses. Vaba Lava fuajees ootab festivalikülastajaid Kärbes Kitchen & Bar erimenüüga. Kvaliteetse jazzi ja mõnusate toiduelamuste kõrvale saab nautida festivali partneri Prike laia joogivalikut, mis hoiab meeled erksad ja tuju üleval. Üks festivali peatoetajatest JURA pakub parimaid kohviaroome ja maitseelamusi.

 

Festivalikeskuse loomisele ja heade emotsioonide pakkumisele panevad õla alla Prike ja Telliskivi Loomelinnak.

 

PILETIINFO

 

Jazzkaare kontsertide piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ning internetis www.piletilevi.ee ja www.festicket.com.

 

Piletite info 666 0030 ja piletid@jazzkaar.ee.

 

Piletimüük kontserdipaikades

 

Vaba Lava ja Punase Maja kontsertide piletid on müügil Jazzkaare infolauas Punases Majas. Piletimüük algab 1 tund enne esimese kontserdi algust.

Alexela Kontserdimajas toimuva Bobby McFerrini kontserdi piletid on enne kontserti müügil Solarise keskuse Piletilevi müügipunktis.

 

Piletite eest saab tasuda sularahas või pangakaardiga.

 

Soodustused ja vanusepiirangud

 

Sooduspiletid kehtivad õpilastele, tudengitele, pensionäridele, ITIC-kaardi omanikele ning erivajadustega inimestele koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

 

Kuni 6-aastased lapsed (k.a) pääsevad kontsertidele tasuta, juhul kui kontserdi infos pole märgitud teisiti. Piletita lastele ei ole tagatud eraldi istekohta.

 

Perekontsertidele pääsevad tasuta kuni 3-aastased lapsed (k.a).

 

Nooremad kui 16-aastased võivad viibida õhtustel kontsertidel (alates 23.00) ainult koos täiskasvanust saatjaga.

 

 

Festivalipassid ja päevapassid

 

Müügil on Jazzkaar 2019 festivalipassid hinnaga 250 eurot ning festivali toetajapassid hinnaga 500 eurot. Festivali toetajapass annab ostjale samad õigused kui tavahinnaga festivalipass.

 

Festivalipass sisaldab sissepääsu kõikidele 19.–28. aprillil Vabal Laval ja Punases Majas toimuvatele kontsertidele. Vaba Lava saalis tagab festivalipass vastavalt ürituse iseloomule määramata istekoha, määratud istekoha või seisukoha ning Punases Majas seisukoha. Festivalipass ei taga sissepääsu kontserdile Alexela Kontserdimajas. Eelmüügist ostetud festivalipass tuleb vahetada käepaela vastu festivali infolauas Punases Majas, mis on avatud 19. aprillil alates 17.00 ning teistel festivalipäevadel alates 1 tund enne esimese kontserdi algust.

 

Müügil on ka festivali Jazzkaar 2019 päevapassid, rohkem infot www.piletilevi.ee.

 

PARKIMINE

 

Rattaga

 

Meile meeldib, kui Jazzkaare külalised tulevad jala või vuravad jalgratastega. Vaba Lava ja Punase Maja ees Telliskivi linnaväljakul on avatud tasuta valveta jalgrattaparklad.

 

Autoga

 

Tasuline parkimisala EP86 (0.85 EUR/30 min, 5.40 EUR ööpäev) ulatub Vaba Lava (maja C1) tagant suurele väljakule B maja kõrval.

 

Telliskivi tänaval on kesklinna tasuline parkimisala.

 

 

KESKKONNASÕBRALIK FESTIVAL

 

Jazzkaarele on oluline väärtustada oma valikutes keskkonda ja mõistlikku eluviisi. Anname parima, et tegutseda vastutustundlikult ja ümbritsevat austades. Hoolime keskkonnast ühiselt nii korraldaja, partneri kui ka publiku rollis. Ainult nii on võimalik ka tulevikus teha ühte Eesti kõige olulisemat ja ägedamat festivali!

 

Sel aastal rakendame kolmandat korda topsipandi süsteemi. Festivalialal joogi tarbimiseks saad oma topsi, mille esmakordsel ostmisel maksad pandi 3 eurot ning mille tagastamisel saad selle raha tagasi. Ära unusta topsi tagastada!

 

Üleöö me maailma muuda, aga koos oma publiku ja partneritega astume kuus sammu mõistlikuma eluviisi suunas:

 

  1. Koos on parem! Enamik festivali kontserte toimub samal territooriumil, Telliskivi Loomelinnakus, kus on loodud orgaaniline linnaruum sündmuse elamuslikuks nautimiseks.
  2. Kõik algab inimesest! Alustame väikestest muutustest iseenda juures! Päev algab naeratusega, sest head muusikat ja mõnusat fiilingut ei ole kunagi liiga palju. Tegijad, muusikud ja kuulajad loovadki oma mõnusa olemisega Jazzkaare meeleolu.
  3. Toit on nautimiseks! Pakume tervisesõbralikke valikuid, eelistades eestimaist toorainet ja kodumaist toiduvalmistajat. Tark tarbija küsib tugevamate jookide vahele vett.
  4. Liigume mõtestatult! Linnaruum väärib pikemat pilku ja mõnusat jalutuskäiku. Tule kohale jala, ühistranspordi või jalgrattaga! Festivalialale ligipääs on lihtne ja avatud on jalgrattaparkla. Artistide transpordiks kasutame kõige keskkonnasõbralikumat autopartnerit.
  5. Prügi on hinnaline! Jazzkaar suunab oma prügi taaskasutusse. Festivali vanadest lippudest valmisid 30. sünnipäevaks eridisainiga kotid, mille tootjad on Viljandimaa erivajadusega inimesed.
  6. Hoia tops alles! Rakendame festivalialal Telliskivi Loomelinnakus topsipandi süsteemi ja kasutame bioloogiliselt lagunevaid nõusid.