fbpx

Jazzkaar 30: Jazzkaar otsib kontsertideks põnevaid kodusid

01. märts 2019

Jazzkaare populaarsed kodukontserdid rõõmustavad sel kevadel taas festivalikülalisi. Mõneks tunniks saavad muusikud pereliikmeteks, kes tervitavad jazzisõpru omapärasel kodulaval, olgu see üles seatud elutuppa, garaaži või kööki. Kui arvad, et just Sinu kodust võiks saada tore toimumispaik kordumatule muusikasündmusele, siis anna sellest teada 11. märtsini. Kontserdid kuulutatakse välja aprilli alguses.

 

Jazzkaare kodukontsertide traditsioon sai alguse 2015. aastal, mil erinevate perede köökides astus üles Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö. Eelmisel kevadel käisid kodudes muusikute ja kuulajate vahelisi barjääre lõhkumas lauljatarid Marie Vaigla, Anna Põldvee ja Maarja Aarma oma bändidega ning Mälgandite perebänd, pianist Kirke Karja ja bassist Peedu Kass.

 

Kandideerimiseks saada eva@jazzkaar.ee järgmine info:
– kirjelda lühidalt, miks just sinu kodu oleks parim võõrustaja;
– lisa juurde foto kodust ja selle elanikest;
– lisa kontaktandmed (nimi, telefon, aadress, publiku mahutavus).

 

Kodusid, mis kandideerivad Jazzkaar 2019 kodukontsertide vastuvõtjaiks, saab pakkuda 11. märtsini. Väga oodatud on kodud, kus on olemas hea kõlaga klaver. Lisaks on hea meel jõuda kontsertidega ka Tallinnast kaugemale. Kodukontserte aitavad korraldada Music Estonia INTRO praktikandid.

 

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali kodu on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Kevadise festivali peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill.

 

Vaata videot eelmise aasta Maarja Aarma kodukontserdist:

https://www.youtube.com/watch?v=GpZI0PSH9GU 

 

Vaata galeriid Peedu Kassi kodukontserdist: https://www.flickr.com/photos/jazzkaar/albums/72157695548843914

 

Jazzkaare peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad Overall, MyFitness, Kodupaber ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.