fbpx

Jazzkaar 30 programm on Euroopa parimaid

01. veebruar 2019

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar tähistab 30. sünnipäeva kummardusega 1990. aastal toimunud esimesele festivalile, Eesti jazziparemiku uute albumitega ja USA tänaste jazzitippudega. Jazzkaare peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. 

 

Kevadise Jazzkaare kava tutvustame täna kell 12:00 Sofia Rubina ja Raivo Tafenau tasuta minikontserdiga Sakala keskuse säilinud osas, mis oli mitmel aastal ka festivali pealavaks.

 

Jazzkaar 2019 põhiprogrammis on üle 60 kontserdi. Eestisse jõuavad maailma jazzimaastiku tänased staarid, keda võib leida ka Euroopa olulisemate jazzifestivalide nagu EFG London Jazz Festival või North Sea Jazz kavadest. Festivali 30. sünnipäeva puhul on täna avalikustatud kontsertide piletid 1.-2. veebruaril 30% soodsamad!

 

Juubelifestivali raamivad kaks erilist kontserti. Avakontsert „Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite“ kinnitab, et muusika ei tunne piire. Eesti nüüdisklassika on inspireerinud tänaseid jazzitähti pianist Kirke Karjat ja kontrabassist Mingo Rajandit, kes esitavad oma jazziliku nägemuse Tüüri ning Sumera muusikast spetsiaalselt selleks kontserdiks loodud ansambliga ja keelpillikvartetiga Prezioso. Festivali lõpupäeva kontserdil “Jazzkaar 1990 rewrite” meenutab Raivo Tafenau esimest festivali seal esinenud, täna juba legendaarsete muusikute ja noorte solistidega.

 

Sügavaid kontraste toob kavasse Maria Fausti kureeritud eksperimentaaljazzi päev koos Saksamaa saksofonilegendi Peter Brötzmanniga ning Ameerika ja Rootsi improtähtedega. Eesti artistid Kadri VoorandKirke KarjaJoel RemmelMai LeiszLiina SaarSofia RubinaLiisi Koikson ja The Swingin’ Sisters esitlevad festivalil uute albumite muusikat. Lapsi ja lapsemeelseid rõõmustavad sel korral Jarek KasarJaan Pehk ja Kirke Karja.

 

Ameerika tänast parimat jazzi esindavad tervelt kaheksa koosseisu ja mitmed solistid. Jazzi sünnimaa virtuooside tulevärki täiendavad lisaks peaesineja Bobby McFerrinile võrratute vokaalivärvidega omanäolised lauljad Judith Hill ja Somi. Instrumentalistidest esinevad festivalil staarid nagu kitarrist John Scofield, saksofonist Joshua Redman, trummar Mark Guiliana ning ansamblis MaiGroup teeb kaasa kitarrist Greg Leisz. Multiinstrumentalistidest koosnev bänd paris_monster ja meloodilist hip-hop’i viljelev Oddisee & Good Compny aitavad üleval hoida peomeeleolu.

 

Euroopa jazzi mitmekesisus rullub lahti parimate Norra, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa, Ungari, Hollandi ja Rootsi muusikute kavades. Festivalile jõuavad taas publiku poolt kõige enam tagasi soovitud laulja Jarle Bernhoft Norrast ansambliga The Fashion Bruises ja Iisraeli pianist Shai Maestro trioga.

 

Juubelifestivali Jazzkaar 2019 põhiprogramm:
Bernhoft & The Fashion Bruises, Bobby McFerrin “Gimme 5”, Captain Kirke and the Klingons, Disco Tallinn, Eyolf Dale Wolf Valley, Félix Lajkó Trio, Jarek Kasar-Jaan Pehk & Kirke Karja, Joel Remmel Trio, John Scofield Trio, Joshua Redman Trio, Judith Hill, Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Kaili Kinnon, Kids Can #noorjazz, Kirke Karja & Mingo Rajandi ansambel, Lenna Kuurmaa & Mick Pedaja, Liina Saar, Liisi Koikson, Madis Muul Hextet, MaiGroup feat. Greg Leisz,  Maria Faust-Tim Dahl-Weasel Walter, Mark Guiliana’s Beat Music, Martin Kohlstedt, Oddisee & Good Compny, paris_monster, Peep Kallas Trio, Peter Brötzmann & Heather Leigh, Raivo Tafenau festivaliansambel, Raul Ukareda Band, Rosario Giuliani & Luciano Biondini, Shai Maestro Trio, Sofia Jernberg, Sofia Rubina, Somi, Spring Roll, Swingin’ Sisters

 

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali keskpunkt on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Festivali teisel nädalavahetusel tähistame ka Telliskivi Loomelinnaku 10. sünnipäeva.

 

Jazzkaare peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad Overall, MyFitness, Kodupaber ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

 

Ainult 1. ja 2. veebruaril on Jazzkaare äsja avalikustatud kontsertide piletid 30% soodsamad. Piletid tulevad müüki 1. veebruari hommikul kell 9.00 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses! Soodustus ei kehti festivali- ja päevapassidele ning varem avalikustatud esinejate Bobby McFerrin “Gimme 5”, Joshua Redman Trio ja Mark Guiliana’s Beat Music kontsertide piletitele.

 

Kampaaniatingimused:

  • Jazzkaare sooduskampaania -30% toimub 01.02.2019 kell 9.00 kuni 02.02.2019 kell 23.59.
  • Allahindlus -30% kehtib ainult täishinnaga piletitele.
  • Iga ostja kohta kuni 4 kampaaniahinnaga piletit.
  • Kampaaniahinnaga pileteid on piiratud koguses ning kui kampaaniahinnaga piletid saavad müüdud enne kampaania lõppu, tulevad müüki tavahinnaga piletid.
  • Sooduskampaania ei kehti festivali passidele ja päevapiletitele ning varem avalikustatud esinejate Bobby McFerrin “Gimme 5”, Joshua Redman Trio & Mark Guiliana’s Beat Music kontsertide piletitele.