fbpx

Jazzkaar avalikustas kevadise suurfestivali peaesinejad ja uue kuldsponsori

13. detsember 2012

24. Tallinna Rahvusvahelisel Festivalil Jazzkaar 2013 on erakordne au kuulutada välja kolm peaesinejat – aprillis 2013 rõõmustavad jazzisõpru USA helilooja ja saksofonilegend Charles Lloyd, Jaapani noor ja piiritu energiaga klaverivirtuoos Hiromi ning paljude jazz- ja R’n’B muusikaarmastajate südameid vallutanud uue generatsiooni jazzistaar Gregory Porter Ameerikast. Jazzkaare auväärset kuldsponsori tiitlit hakkab kandma aastast 2013 Danske Bank.

On mitmeti sümboolne, et 19. – 28. aprillini toimuva Jazzkaare raames jõuab Charles Lloydi 75. juubeli turnee Tallinnasse, kus Lloyd oli festivali “Tallinn-67” peakangelane ja tema kvarteti esinemine tegi Eesti tuntuks maailma jazzikaardil. Lloydi sügavalt emotsionaalne maailma embav muusika ei saa jätta kuulajaid ükskõikseks. Charles Lloyd New Quartet feat. Jason Moran, Reuben Rogers & Gregory Hutchinson astub üles 26. aprillil Nokia Kontserdimajas.

33-aastase jaapani klaverivirtuoosi Hiromi energiast tulvil muusika, värvikas lavashow ja isikupärane lähenemine nii jazziklassikale kui pop- ja rocklugudele on pianistist lühikese ajaga teinud kuulajate lemmiku. Ta oskab publiku paari minutiga viia oma muusika võlumaailma ja see lumm kestab kontserdi lõpuni. Hiromi on Jaapanis võitnud rohkem kui tosin auhinda, ta on sage külaline maailma suurimatel jazzifestivalidel. Hiromi: The Trio Project toob oma värske kava kuulajate ette 27. aprillil Merepaviljonis.

Gregory Porter on USA jazzlaulja-helilooja, kelle soe hääl ja mõnus olek poeb kuulajale põue ning on teinud temast hetkel ühe kuumima artisti. Tema peavoolujazzi armuvad igas eas kuulajad, erti pärast vastupandamatu muusikavideo “Be Good” vaatamist – lugu on pälvinud YouTube’is juba 350 000 vaatamist. Ka jazzikuningas Kurt Elling kiidab uut säravat isikupärast lauljat, kes on pälvinud juba kaks Grammy nominatsiooni. Gregori Porteri lummavast live-show’st 25. aprillil Tallinnas Merepaviljonis tõotab tulla üks festivali tipphetki.

Jazzkaar 2013 peaesinejate kontserdipiletid on nüüd müügil, kuni 31. detsembrini kehtivad neile soodsad jõuluhinnad!

Jaanuarist asub Jazzkaare auväärsele kuldsponsori kohale Danske Bank. Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on eriti hea meel näha toetajate ridades ettevõtet, kes aitab oma tegevusega luua uusi standardeid. „Jazzkaar on alati väärtustanud kõrvuti jazzilegendidega ka uusi erilisi talente – nii on kevadises programmis kõrvuti legendaarse Charles Lloydiga esinemas noored võrratud muusikud Gregory Porter Ameerikast ja Hiromi Jaapanist. Samuti festivalikeskus Merepaviljon pakub värskeid lahendusi ja hubast atmosfääri. Oleme meelitatud Danske Banki otsusest liituda meiega ja ootame põnevusega uue koostöö algust,“ märkis Erm. Samuti ütleb Jazzkaare meeskond südamliku tänu Elionile. Üheksa aasta jooksul on koostööd tehtud ühiste eesmärkide nimel, väärtustatud jazzi kui kõige loomingulisemat muusikažanrit. Tänu Elionile on Eestisse jõudnud maailma jazzi absoluutsed tipud ja koos algatatud jazziauhinnad on väärtustanud meie jazzimuusikute saavutusi.

2012. aastal olid Jazzkaare kuldsponsor Elion, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja ametlik majutuspartner My City Hotel. Aastasponsorid olid Aktaprint, Info-Auto, Tallink ja ametlik lennupartner Estonian Air. Jazzkaare festivale toetasid ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, ERR, välisinstitutsioonid ja kohalikud partnerid.

Jazzkaar 2013 peaesinejate kontserdipiletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee. Nokia Kontserdimajas toimuvale kontserdile saab pileteid osta ka Ticketpro müügikohtadest ning veebiaadressil www.ticketpro.ee

Mõnusat aastalõppu ja uute kohtumisteni!

Teie Jazzkaar