fbpx

Jazzkaar ja Eesti Jazzliit esitlevad taas Tallinn Music Weekil põnevat jazziprogrammi!

22. veebruar 2016

28. märtsist 3. aprillini juba kaheksandat korda toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammi on kinnitatud 237 artisti 33 riigist, neist 116 Eestist. Festivali Jazzkaar ja Eesti Jazzliidu kureeritud mitmekülgne ja põnev jazzi programm toimub 1.aprillil Vabal Laval ning toob kahele lavale 12 erinevat koosseisu. Linnalava kontserdipaigad ja ajakava, „TMW jutud” ning muusikatööstuse konverentsi kava avalikustatakse veebruari jooksul.

 

Õhtu avab võimas jazzi ja roki äärel liikuv Eesti-Leedu ansambel Heavy Beauty, mille keskmeks on bass-saksofon – harva kasutatud kuid ilusa ja maheda kõlaga instrument. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama ja kellega liituvad laval kitarrist Jaak Sooäär, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea.

 

Kaunis ja delikaatne Laura ja Joel Remmel duo on mänginud koos juba kolm aastat ning selle tulemusel anti välja 2015. aasta sügisel debüütalbum ”No Moon At All”. Laura Remmel on tuntud nii pop-, jazz- kui improvisatsioonilises muusikas. Joel Remmel on oma trioga andnud välja albumeid nii Eestis kui mujal, muuhulgas ka Jaapanis.

 

Maria Faust Sacrum Facere on koosseis, millega Maria Faust on pälvinud muusikasõprade kui ka kriitikute tunnustust nii Eestis, Taanis kui mujalgi. 2015. aastal pälvis Maria Faust ka Taani Muusikaauhinna heliloomingu eest. Kava on suure koosseisuga, mõtisklev ja inspireeritud Eesti folkloorist.

 

Kadri Vooranda hinnatakse kui Eesti üht omanäolisemat noort jazzlauljat ja heliloojat. Ta on pälvinud nii Noore Jazzitalendi kui ka Danske Jazziauhinna ning saanud tunnustust mitme teise ansambliga, nende seas ka vokaalansambel Estonian Voices. TMW jazziprogrammis esitleb ta oma kvartetiga uut albumit.

 

Soome ansambli Elifantree muusika eksperimenteerib popmuusika ja improvisatsiooni vahel. Nad on esinenud viimase seitsme aasta jooksul Euroopas ja mujal ning ansamblit kiidetakse energia ja üllatavate kontsertide pärast. Praeguseks on neil ilmunud kolm albumit.

 

Vaid vähesed tunnevad end nii koduselt jazz-, bluusi ja housemuusikas kui äsja Eesti Muusikaauhindadel parima jazzalbumi pälvinud Sofia Rubina. Ükskõik, mis muusikat ta parasjagu esitab, suudab lauljanna panna publiku kaasa elama, särab energiast ning loob meeliülendava kontserdi.

 

MiaMee’s on ühendatud tumedad vokaalfantaasiad, Eesti parimad instrumentalistid ja jõulised elektroonilised biidid. Graatsiliselt üle meloodiate libisedes ja läbi võimsate müsteeriumide võrsudes, on MiaMeed kutsutud ka Eesti Emiliana Torriniks või Björgiks.

 

Weekend Guitar Trio ühendab kolme andekat kitarristi: Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo, kelle muusikaline taust hõlmab vastavalt klassikalise kitarri ja Guitar Crafti meetodit, alternatiivset elektroonilist tantsumuusikat ja jazzi/vaba improvisatsiooni.

 

Peedu Kass, Andre Maaker ja Ahto Abner on muusikud, kelle nimesid teavad jazzisõbrad väga hästi. Oma jõud on nad ühendanud koosseisus Bad Habits Trio, kus mängitakse kompositsiooni, gruuvide ja osava improvisatsiooni vahel.

 

Põneva nimega Leedu ansambel Sheep Got Waxed nimetab end spontaanselt sündinud muusikaliseks organismiks. Nende muusikas on vabadust, jõulisust, modernsust ja tihti ootamatuid, natuke kohmakaid helipurskeid.

 

Veljo Tormise 85. sünnipäeva puhul said muusikas kokku neli andekat muusikut moodustades koosseisu Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel. Kadri Voorand ja Jaak Sooäär on aktiivsete koorilauljatena juba noorest east fännanud Veljo Tormise helikeelt ning maestroga on mõnda aega olnud teemaks, et tema loomingut võiks esitada ka jazzi improvisatsioonilises keskkonnas. Nendega ühinesid Liisi Koikson ja Paul Daniel.

 

Trump Conception on instrumentaalset jazz-funki viljelev 10-liikmeline kollektiiv, mille eestvedajaks on ansambli bassimängija Janno Trump. Eelmisel suvel tekitas koosseis elevust, kuna müüs kärmelt oma debüütkontserdi välja ning ka lisakontsert oli puupüsti täis. Kevadel ilmub ansamblil ka esimene album.

 

Piletid TMW jazzi programmile on saadaval Piletilevis.
Vaata ka Facebooki sündmust.
www.jazzkaar.ee
www.jazz.ee
http://tmw.ee/et/programm

 

Jazziprogramm:
Saal 1
19:00 Heavy Beauty (Eesti-Leedu)
20:00 Laura & Joel Remmel Duo
21:00 Maria Faust Sacrum Facere(DK)
22:00 Kadri Voorand Quartet
23:00 Elifantree (FI)
00:00 Sofia Rubina

Saal 2
19:30 MiaMee
20:30 Weekend Guitar Trio
21:30 Bad Habits Trio
22:30 Sheep Got Waxed (LT)
23:30 Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel
00:30 Trump Conception