fbpx

Jazzkaar ja Eesti Meremuuseum kutsuvad:

03. mai 2012
VAIKO EPLIK JA NUKU KOOR

Pühapäeval, 13. mail kell 20 Eesti Meremuuseumi Lennusadamas

Esimene avalik kontsert 13. mail vastvalminud Lennusadamas –

Vaiko Eplik uue sooloalbumi kavaga ja Nuku koor Reeda Tootsi juhatusel oma parimate lugudega!

Pilet sisaldab Lennusadama külastust ja kontserti. Osta pilet SIIT!

Jazzkaarel on suur au korraldada järgmisel pühapäeval, emadepäeval, esimene avalik kontsert Eesti Meremuuseumi Lennusadamas. Mullusel kultuuripealinna-aastal said mitmed huvilised juba tutvuda suurejooniliste angaaride üldvaatega ja ehitusjärgus angaarides ka muusikat kuulata. Nüüd on uus erakordne vaatamisväärsus valmis ja ka tulevikus saab seal kuulata kontserte.

Vaiko Eplik, eesti populaarsemaid rockmuusikuid, astub üles soolokavaga.

Tema uus, järjekorras kuues sooloplaat ”Varielu” ilmub 6. juunil, sisaldades ka juba eetris kõlavaid Varielu ja Ajakaja. Kontserdil kõlavad lood nii uuelt veel ilmumata albumilt kui ka varasemast loomingust. Nuku koori repertuaaris on olulisel kohal tänaste eesti autorite lood ja ka muu maailma ahvatlevad muusikapalad. Koori saavutuste hulka kuuluvad võit 2011.aasta Viimsi PopJazzFestilt ja kulddiplom, teine koht ning parima dirigendi tiitel koori säravale dirigendile Reeda Tootsile 2012.aasta Riva Del Garda rahvusvaheliselt koorifestivalilt Itaalias. Nuku koor liigub koorimuusika teatraalse esituse suunas, kontserdil esitatakse oma lemmiklugusid – kavas S.Aimla, T.Sillaots, O.Ehala, R.Sibul jt.

Sündmus toimub koostöös Eesti Meremuuseumiga. Pärast kontserti on huvilistel võimalik veel koos ekskursioonijuhiga põgusalt Meremuuseumi eksponaate uudistada. Piiratud kogus pileteid hinnaga 13.-/10.- (sooduspilet tudeng, õpilane, pensionär) on saadaval Piletilevis.

Eesti Meremuuseumi Lennusadam avatakse külastajatele 12. mail ja uus muuseum on esimesel nädalavahetusel lahti nii päeval kui öösel. Koos Lennusadama angaaridega avatakse 12.-13. mail ka Lennusadama korrastatud väliala – piirkond, mis veel mõne aasta eest oli linlastele täielikult suletud. Avanädalavahetusel on sadamas võimalik tutvuda erinevate veesõidukitega, nii Mereväe aluste kui ka ajalooliste laevadega, osa saada mudelite näitusest „Minimaailm 2012″ ning minna laevadega Tallinna lahele. Avaprogramm on üleval Lennusadama kodulehel www.lennusadam.eu. Kaks aastat ehitatud Lennusadamast saab üks Euroopa põnevaimaid meremuuseume, mille kolmetasandiline ekspositsioon jutustab lugusid nii vee alt kui vee pealt. Lennusadama väljapanekus on põhirõhk ligi paarisajal suurel eksponaadil, eesotsas legendaarse allveelaevaga Lembit. Muuseum paikneb 1916.-1917. aastatel rajatud unikaalsetes vesilennukite angaarides, mille võimsad raudbetoon koorikuga kuplid olid toona maailma suurimad.

www.jazzkaar.ee, www.lennusadam.eu

Kohtumiseni 13. mail!

Osta pilet SIIT!