fbpx

Jazzkaar kutsub 25. sünnipäevale!

13. veebruar 2014

Baltikumi suurim jazzifestival Jazzkaar kutsub aprillis oma 25. sünnipäevale. Festivali kogu kava on avalik, piletid müügil esmaspäevast, 17. veebruarist ja ainult sel päeval on need 40% soodsamad. Festivali avab Ülo Kriguli teose „Lend nr JK025“ esiettekanne ja lõpetab peaesineja Pat Metheny Unity Group.

18. – 27. aprillini saab suurel jazzipeol nautida maailma tippjazzi ja mitmeid erilisi, just juubeliks kavandatud kontserte. Sünnipäevaks valmib Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025“; galakontserdil „Noor Eesti jazz“ esinevad parimaiks pärjatud noored jazzmuusikud; duo Eplik-Randalu esitleb uut kava ning jälle on oodata põnevaid lastekontserte. Kinos Sõprus saab nautida mitmekesist muusikafilmide programmi. Põnevaid kilde Jazzkaare 25-aastasest ajaloost saab kuulda üle Eesti alates kolmapäevast, 19. veebruarist Klassikaraadiost ja peagi ka teistelt raadiokanalitelt. Jazz liigub aprillis ka linnaruumi, kus on üleval fotonäitused ja üllatavad pop-up kontserdid. Omapärane ja sisukas programm on Jazzkaarest teinud oodatuima jazzifestivali Baltikumis. 

 

Veerandsajandi jooksul on kevadist Jazzkaart külastanud 267 000 muusikasõpra, esinenud 851 ansamblit 4277 muusikuga 64st riigist. Mitmeid kordi on publikut rõõmustanud Jazzkaare lemmikud Jan Garbarek, Charles Lloyd, Richard Bona ja New York Voices. Aastatega on vahetunud nii kuulajate kui muusikute põlvkonnad, näiteks bassist Taavo Remmel mängis esimesel festivalil, tänavu on esinemas nii isa kui ka tema pojad Joel ja Heikko. 

 

Juubelifestival täidab paljude muusikasõprade unistused – Jazzkaar toob Eestisse kaks maailma absoluutsesse tippu kuuluvat muusikut. Kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson on kokku võitnud 22 Grammyt. USA tippude kõrval esinevad Euroopa jazzi noored staarid – Norra saksofonist Marius Neset, prantsuse laulja-kitarrist Nina Attal ja teised. Maailmamuusika sõpru rõõmustavad karismaatiline Mali lauljatar Fatoumata Diawara, hispaanlannade nelik Las Migas, Kolumbia imemees harfil Edmar Castaneda. Merepaviljoni klubiõhtul kuuleb Ergo Jazz Sessioni raames The Hi-Fly Orchestrat. Ja loomulikult kõlab ka bluus. 

 

Kolmandat aastat saab festivali koduks Merepaviljon Tallinna Sadama Vanasadamas, kus on mõnus atmosfäär kontsertideks ja sõpradega kohtumiseks. Merepaviljoni püstitamiseks tulid taaskord appi Prike, Tallinna Sadam ja RGB. Õhtud jätkuvad Teater NO99 uuenenud jazziklubis, kuhu jagub nii noori kui nimekaid staare.

 

Jazzkaar 25 – erilisem kui eales varem – ootab muusikuid ja muusikasõpru, koostööpartnereid ja toetajaid, väliskülalisi ja ajakirjanikke, lapsi ja vanemaid – kõiki, kes tahavad olla osalised Jazzkaare suurel sünnipäevapeol.  

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, panga klientidele on kõik festivali piletid saadaval 20% allahindlusega! Festivali peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Tallinna linn. Aastasponsorid on majutuspartner My City Hotel, United Motors, Tallink, Aktaprint ja Merepaviljoni partnerid Prike, Tallinna Sadam, RGB ja Reval Cafe. Festivali toetajad on Eesti Loots, Kodupaber ja Vendomar. Välisartistide kontserte toetavad Ameerika Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Austria Suursaatkond, Taani Kultuuriinstituut, Goethe Instituut, Briti Nõukogu ja Prantsuse Kultuuriinstituut ning mitmed linnad. Teose „Lend nr JK025“ esmaettekanne valmib koostöös Lennusadamaga. Jazzkaar tänab kõiki partnereid!

 

Ainult esmaspäeval, 17. veebruaril on Jazzkaare vastavalikustatud kava piletid -40%. Piletid lähevad müüki kell 10 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses! Soodustus ei kehti varem avalikustatud peaesinejate kontsertide piletitele nagu Pat Metheny Unity Group, Cassandra Wilson, Edmar Castaneda, Fatoumata Diawara ja Nina Attal. Pat Metheny Unity Groupi ja Cassandra Wilsoni kontsertide piletid on saadaval ka Ticketpro müügikohtades ja internetis www.ticketpro.ee

 

Täpsem info numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

Vaata ka www.jazzkaar.ee 

 

Kohtumiseni Jazzkaarel!