fbpx

LE GRAND BATEAU heiskab šansoonipurjed!

13. märts 2012
Kontsertreis Eestis 13. – 23. märts

Belgia on Euroopa südamesse surutud kosmopoliitne riik, mille paradokse ei saa lahutada ajaloo turbulentsidest. See lõhestunud identiteediga ühiskond on nagu pada, mis täiel aurul pulbitseb ja üle keeb, tootes kultuuri, mille maailm tänulikult vastu võtab.

Le Grand Bateau (pr.k. suur laev) on ankru hiivanud. Mastis lehvib Belgia lipp, pardal kõrgemat sorti prantsuse chanson, trümmid täis vürtsikat poppi, rocki, jazzi ja ladinarütme. Viis lustlikku flaami esitavad originaalmuusikat oma Suure Naabri keeles ilma vähimagi valehäbita, sest Le Grand Bateau seilab vabas maailmameres, kus riigipiire ei tunta ja poliitilised karid ei ähvarda. Tallinna sõpruslinnast Gentist pärit ansambli toob Eestisse rahvusvaheline Frankofoonia Päev, mis sel aastal langeb kokku kevade algusega, kuid mida tähistatakse ka enne ja pärast märtsikuu 20. kuupäeva. Prantsuse keele ja kultuuri sõpru rõõmustatakse kontsertidega kümne päeva jooksul Võrus, Elvas, Tallinnas, Haapsalus, Laulasmaal, Narvas, Kuressaares ja Saue vallas. Enne kodusadamasse naasmist põigatakse üle lahe Helsingisse.

Le Grand Bateau viljeleb kaasaegset chansoni, mis prantsuskeelses maailmas on täies elujõus ka noorema põlvkonna seas. Hea tahtmise juures võib kvinteti muusikas kuulda XX sajandi chansoni suurkujude hääli – ei saa unustada, et Jacques Brel oli pärit Belgiast – kuid kõlapildilt kuulub multiinstrumentaalne ansambel täieõiguslikult tänapäeva. See on maitsekas, meloodiline ja mitmekihiline meelelahutus, mida vanaema võib nautida kôrvu lapselapsega, igavesti noortest melomaanidest rääkimata.

Koosseis:
Yves Meersschaert – klahvpillid
Aster Van Vaerenbergh – vokaal
Thomas Noel – klahvpillid, kitarrid, meloodikum, taustavokaal
Tom De Wulf – trummid ja löökpillid
Koen Kimpe – kontrabass

 

13.03 19.00 Võru Kultuurimaja Kannel
14.03 19.00 Elva HKK Sinilind
15.03 15.00 Tallinn Prantsuse Lütseum
16.03 19.00 Tallinn Kumu auditoorium
17.03 19.00 Haapsalu Kultuurikeskus
20.03 19.00 Narva muuseum (Frankofoonia Päev ja kevade algus!)
21.03 20.00 Kuressaare Arensburg Spa hotell
22.03 19.00 Saue valla Kultuurikeskus (NB! Aadress: Veskitammi tee 8, Laagri)
23.03 20.00 Helsinki Caisa Keskus